Батько учасників ініціативи "Проект надії": зло не здобуде остаточної перемоги - Vatican News
Папа Франциск прийняв колектив душпастирської програми Ради єпископатів Латинської Америки (CELAM), яка вже 25 років супроводжує чоловіків і жінок, що втратили дитину, в основному через переривання вагітності.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан
"Дякую за ваше служіння людям, чиї страждання невимовні", - сказав Папа Франциск, зустрічаючись у середу, 30 жовтня 2024 р., із командою ініціативи Ради єпископатів Латинської Америки "Проект Надії". Це душпастирська програма, яка має на меті супроводжувати жінок і чоловіків, які втратили дитину до народження, зокрема, через штучне переривання вагітності, щоб поряд з наслідками пост-абортного синдрому допомагати також розпізнати милосердний погляд Бога на їхнє життя. Зустріч відбулася в контексті відзначення 25-річчя ініціативи.
"З появою кожної новонародженої дитини зазвичай асоціюється радість, яка таємничим чином проникає в наше серце і відновлює надії", - зазначив Святіший Отець, підкреслюючи, що в цій радості ми усвідомлюємо, що кожна дитина немов би нагадує про народження, яке сталося одного разу у Вифлеємі. "В цьому контексті, можливо, Господь у своєму Євангелії вирішив залучити нас до переживання болю, який, будучи контрастом до цієї радості, глибоко торкає наші душі", - додав він, наводячи слова святого Матвія, що описують страту немовлят: "У Рамі чути голос, плач і гірке ридання: це Рахиль плаче за своїми дітьми й не хоче, щоб її втішили, бо їх більше немає".
Папа зазначив, що оповідь святого Матея про втечу в Єгипет підкреслює, як велике зло може віддалити нас від Ісуса, заважаючи Йому увійти до нашого життя. "Проте нам не слід втрачати надію: зло не має останнього слова і ніколи не є остаточним. Як ангел, що з'явився святому Йосифу у сні, Бог запевняє нас, що після цієї пустелі Господь знову знайде шлях до свого дому," - підкреслив Святіший Отець. Він також зазначив, що учасники проекту виконують роль ангелів для багатьох людей і закликав їх звертатися по допомогу до святого Йосифа, аби "наші брати і сестри змогли віднайти Ісуса навіть у найскладніші часи".