Під водною поверхнею були знайдені чудово збережені залишки вимерлих мавп Нового Світу (фото)
Кам'яні останки були виявлені у зануреній печері на одному з островів Карибського моря.
40 років тому на островах Карибського моря Еспаньйола і Ямайка вчені виявили лише кілька добре збережених решток широконосих об'єрзан або мавп Нового Світу. Але цього було недостатньо, щоб пролити світло на еволюційну історію цих приматів. Тепер же вчені виявили кілька добре збережених скам'янілих кісток, зокрема й черепа, виду Antillothrix bernensis, у затопленій водою печері острова Еспаньола. Результати дослідження опубліковані в Journal of Human Evolution, пише ScienceAlert.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Серед численних відкриттів дослідників були скам'янілі залишки мавпи Еспаньола (Antillothrix bernensis), які вдалося вивчити лише на основі кістки щиколотки та декількох фрагментів зламаної щелепи. Вважається, що цей вид приматів зник у 16 столітті, і лише у 2011 році був знайдений перший череп Antillothrix bernensis в одній з затоплених печер острова Еспаньола.
Нещодавно дослідники виявили нові скам'янілі залишки мавпи Еспаньола, що вносить нові відомості у вивчення цього вимерлого виду.
У затопленій печері дослідники знайшли чотири черепи та три нижні щелепи карибських мавп. Таким чином, у їхньому розпорядженні тепер вже сім практично цілих черепів, два фрагменти верхніх щелеп і п’ять повних нижніх щелеп, а також безліч інших кісток, які не є частинами черепа.
Незважаючи на те, що залишків знайдено небагато, їхня цінність для вивчення розмірів приматів, їхнього харчування, статевих характеристик та соціальної структури є значною. Як стверджують дослідники, нові кісткові знахідки в комбінації з попередніми свідченнями дозволять здійснити ґрунтовний аналіз варіацій на видовому рівні.
Дослідження кісток мавп виявило, що самці та самки мали схожий розмір і досягали ваги близько 3,4 кг. Науковці припускають, що представники виду Antillothrix bernensis могли існувати у маленьких моногамних сім'ях разом з потомством.
Аналіз зубної структури свідчить про те, що мавпи переважно споживали фрукти, і, ймовірно, у них не розвинулися зуби мудрості, що є незвичним для приматів.
Досі залишається незрозумілим, яким чином ці примати опинилися в печері, проте ушкодження на їхніх кістках свідчать про те, що до цього місця їх могла принести вимерла сова, яка полювала на мавп.
Досі науковці не мають точних відомостей про причини зникнення мавп Еспаньола. Існує ймовірність, що це явище могло бути пов'язане з колонізацією карибських островів європейцями. Іншою можливою причиною є вплив екологічних змін.
Як повідомляв Фокус, дослідники вивчили питання, чи могли неандертальці мати одяг. Для виживання в суворих кліматичних умовах їм необхідно було мати потужне фізичне тіло та навички розпалювання вогню. Науковці припускають, що неандертальці, щоб адаптуватися до холодного середовища, ймовірно, використовували одяг. Проте конкретних доказів цього факту поки що не знайдено.
Фокус також повідомив про виявлення прихованої під мантією Землі структури поблизу острова Пасхи. Дослідники виявили давню плиту океанічної кори, що застрягла в середньому шарі надр під південно-східною частиною Тихого океану.