"Ми знищимо підводний човен, але згодом": в ГУР озвучили нові завдання для морських дронів.


Військові підрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України вже використовують морські дрони, які мають системи протиповітряної оборони, а також дрони з керованими ракетами "Р-73". У ГУР обіцяють продовжувати розвиток своїх безпілотних технологій, зокрема, планується оснащення БПЛА зенітно-ракетними системами. Одним з пріоритетних завдань української розвідки на сьогодні є протидія авіації та підводним човнам противника, а також забезпечення контролю повітряного простору над морськими районами.

Про це повідомило "Радіо Свобода", звертаючись до офіцера спеціального підрозділу ГУР Group 13, відомого як "мисливці на російські кораблі". У червні на борту безпілотника вперше було зафіксовано наявність ракети "Р-73".

Це одна з нових модифікацій Magura V5. "Р-73" - керована радянська ракета класу "повітря-повітря" малого радіусу дії з інфрачервоною системою самонаведення. Початково призначена для використання на винищувачах.

Офіцер ГУР на псевдонім "Шарк" зазначає, що подібні системи використовувалися багаторазово.

"Саме в момент запуску стався обстріл гелікоптера. На жаль, йому довелося виконати аварійну посадку," - поділився він.

Російські повітряні сили становлять одну з найзначніших загроз для морських дронів у Чорному морі. У зв'язку з цим, ще однією важливою місією ГУР є забезпечення контролю повітряного простору над водами за допомогою безпілотних апаратів.

"Ми активно займаємося оснащенням наших борти зенітно-ракетними системами. І, до речі, одна з наших цілей - це гелікоптер або літак. Ми обов'язково досягнемо цього. Ми вже на фінішній прямій," - зазначив командир Group 13 "Тринадцятий".

Іще одна з цілей та мрій спецпідрозділу - знищити російський підводний човен. Командир групи каже: розвідникам це до снаги.

"Ми обов'язково це зробимо, але трохи пізніше. Він не залишатиметься під водою вічно. Він також з’являється на поверхні. Ми просто зловимо його. "Котова" теж не вдалося впіймати з першого разу, але врешті-решт ми це зробили. Тут потрібно буде потрудитися більше і добре підготуватися. Можливо, ще трохи пощастить", - промовив він усміхаючись.

На саміті платформи United 24 Кирило Буданов, який очолює ГУР, раніше підтвердив існування надводних дронів, оснащених системами протиповітряної оборони.

"Пішли шляхом встановлення нових систем на ці вже роботизовані, перш за все, морські платформи. Так з'явились морські дрони для боротьби з повітряними цілям, з'являються системи для нанесення ударів по узбережжю, по невеликим надводним цілям, тож все це буде розвиватись і надалі. Система модернізується, технології освоюються, з'являються нові технології", - сказав він.

Як зазначив Буданов, в майбутньому ми, безсумнівно, станемо свідками абсолютної переваги безекіпажних морських суден над традиційними військовими кораблями.

"Принаймні в закритих або частково закритих водах, як-от Чорне та Середземне моря, це безумовно є напрямком для подальшого розвитку", - зазначив він у своїх прогнозах.

Related posts