Польща готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29, але з певною умовою.


Варшава готова підставити плече Україні, якщо її партнери нададуть підтримку.

Польща висловила готовність передати Україні свої винищувачі МІГ-29, але тільки за умови, що союзники по НАТО забезпечать охорону польського повітряного простору, поки країна не отримає нові літаки.

Цю інформацію озвучив президент Польщі Анджей Дуда в передачі Radio Zet.

Дуда наголосив, що Варшава вже задекларувала готовність передати Україні винищувачі МіГ-29, але за умови гарантування безпеки повітряного простору союзниками.

"Президент Польщі зазначив: «Коли західні літаки, принаймні на певний час, забезпечать захист польського повітряного простору, і ми отримаємо цю гарантію, а також незабаром матимемо літаки, на яких працюватимуть наші пілоти, це суттєво підсилить нашу позицію»."

МіГ-29 (за класифікацією НАТО відомий як Fulcrum, що перекладається як "Точка опори") — це радянський винищувач четвертого покоління, який був створений у 1970-х роках у Дослідницькому конструкторському бюро, названому на честь А. І. Мікояна. Цей багатоцільовий літак поєднує в собі передові технології та потужну бойову здатність.

МіГ-29 розроблений для виявлення і знищення різноманітних повітряних цілей, незалежно від погодних умов, як вільно, так і на фоні землі. Він здатний діяти навіть за наявності радіолокаційних перешкод, використовуючи як керовані ракети, так і бортову гармату. Крім того, літак може завдавати ударів по наземних цілях з використанням некерованих боєприпасів при умові візуальної видимості.

Основною метою винищувача є забезпечення повітряної переваги над територією, де здійснюють операції сухопутні війська. Другорядним завданням є виконання ударів по наземних об'єктах з використанням некерованої зброї в умовах ясної погоди вдень.

Нагадуємо, що 24 жовтня тимчасовий повірений Польщі в Україні Петро Лукасевич оголосив про намір Варшави передати Україні свої винищувачі МіГ-29.

За його інформацією, в Польщі на даний момент налічується 10-15 літаків, які досі експлуатуються в рамках системи протиповітряної оборони. Лукасевич зазначив, що їх заміна відбудеться після отримання нових літаків від союзників, що сприятиме зміцненню оборонних можливостей країни.

Related posts