Порошенко представив стратегію конкретних кроків для досягнення перемоги України.


Він наголосив, що Україна не може собі більше дозволити втрачати людей, території і час. "Перемогу не можна здобути словами. Країна вже понад 10 років у війні і здобути перемогу можна лише ефективними, рішучими діями", -- наголошує Порошенко.

П’ятий Президент України підкреслює, що основна увага має бути зосереджена на стабілізації фронту та захисті українських військових. "Збройні Сили України повинні отримувати пріоритетну підтримку. Я наполягаю на тому, щоб був затверджений і оприлюднений перелік необхідного забезпечення для кожного військовослужбовця. Це важливо для мотивації тих, хто вирушає на службу в ЗСУ, щоб вони знали, що їхні потреби будуть задоволені. Що включає цей список? Кевларові шоломи, бронежилети, розвантажувальні жилети, радіостанції, а також мінімум 2-3 прилади нічного бачення на підрозділ, достатня кількість радіозв’язку для кожної групи. Кожен військовий також повинен мати детектори дронів", -- зазначає Порошенко.

"Наша позиція абсолютно ясна: ми повинні підтримувати Збройні Сили України. Тому програма "Save Soldiers" ("Збережи солдата") повинна бути затверджена на урядовому рівні за ініціативи Ради національної безпеки і оборони. Я впевнений, що це найбільш дієвий спосіб підвищити мотивацію військовослужбовців", -- наголошує Порошенко. "Щодо мобілізації, вона повинна бути справедливою, включаючи бронювання, демобілізацію та можливість ротації", -- підкреслює Петро Порошенко.

"Фортифікації - це те, що має фінансуватися за рахунок будівництва доріг. Хочу наголосити, що про фортифікації ми говорили з літа минулого року. Росіянам для побудови лінії Суровікіна було достатньо 2 місяці. Були там і "зуби дракона", і капоніри, були і бліндажі в три накати, були і десятикілометрові мінні поля. А в нас фортифікації не будуються, не існує другої, третьої лінії оборони. Не існує заздалегідь підготовлених позицій", -- констатує Порошенко.

"Наступним важливим аспектом є фінансування. Необхідно заснувати окремий фонд, в якому всі програми для Збройних Сил, починаючи з військового збору і закінчуючи військовими облігаціями, повинні бути зосереджені, заборонивши використання цих коштів для інших потреб", -- підкреслив Петро Порошенко.

"Наступна позиція -- це власне виробництво зброї. У нас все ще підприємства оборонно-промислового комплексу, як державні, так і недержавні, знаходяться під шаленим тиском правоохоронних органів, під судовими процесами міністерства оборони, а в першу чергу, прокуратури. Це призводить до ліквідації підприємств, які здатні забезпечували фронт", -- зазначає Порошенко.

Він зауважує, що Україна здатна сама виготовляти як ракети великої дальності на зразок "Нептуна", так і засоби РЕБ, дрони та інше обладнання для фронту -- це краще, аніж брати вживану західну техніку, яка вже закінчується у партнерів.

"Має бути окрема програма фінансування оборонно-промислового комплексу України. І не тим, хто ближче до корита, а тим, продукція кого ефективно застосовується Збройними силами України і має переконливі докази ефективності застосування. Це питання виробництва FPV, але не тих, що нарешті почали постачатися, але не літають. Оборонно-промисловий комплекс -- це ключова позиція нашої перемоги. Те, що ми маємо зробити, а не просити в партнерів", -- говорить Порошенко.

Наступним кроком є посилення санкцій щодо Росії. "Єдиним критерієм ефективності санкцій повинно бути зменшення російського експорту. Якщо експорт з Росії не перевищуватиме 200 мільярдів доларів на рік, тоді у Путіна просто не залишиться коштів для фінансування війни", -- зазначив Порошенко.

При цьому за його словами українські санкції мають координуватись із західними: "я взагалі не розумію, чому досі цього не зроблено. Але ми мажмо дублювати санкції Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки. Коли в нас штатні агенти фсб, проти яких застосовано доказово санкції наших партнерів, досі вільно себе почувають в Україні, я вважаю, що це категорично неприйнятно. Маємо всі можливості для того, щоб ослабити російську розвідку, російську пропаганду, російську економіку", -- наголошує Порошенко.

Він висловлює впевненість у необхідності мобілізації української економіки та її переорієнтації на військові потреби: "Основна мета економіки — забезпечити армію. Держава повинна захищати платників податків, чий податковий тягар перевищує середні показники по галузі. Це має стати нашим ключовим орієнтиром", — підкреслює Порошенко.

"Економіка потребує належного фіскального стимулювання. Якщо замість оподаткування ігорного бізнесу, тютюнової та алкогольної продукції обирають шлях обтяження чесних платників податків і найманих працівників, це може призвести до тінізації економіки. Люди продовжуватимуть виїжджати з країни, і в нас просто не залишиться робочої сили", - підкреслює Порошенко.

Він також зазначив, що "Європейська Солідарність" виступила з ініціативою перерозподілити 236 млрд грн з невикористаних статей бюджету на потреби армії. За словами Порошенка, заробітні плати державних службовців не повинні бути вищими за фінансове забезпечення військових, які перебувають на передовій.

"Вкрай важливо відновити довіру громадян до української влади. Це ключовий аспект. Понад 74% українців сьогодні висловлюють своє обурення корупційними проявами. Державні установи повинні відповідати чітко визначеним європейським стандартам. Ми провели необхідні реформи в публічному секторі та запровадили конкурсний відбір. На жаль, ці досягнення були знищені. Тепер потрібно їх відновити," - зазначає Порошенко.

"Наша участь у НАТО є вирішальним питанням. Актуальність запрошення до альянсу зростає. Воно повинно бути пов'язане з проведенням реформ та наданням безпекових гарантій. Нас влаштує, якщо Україна отримає членство в НАТО з першим днем встановлення миру. 4 грудня цього року відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Саме в рамках цієї зустрічі можуть бути розглянуті питання нашого запрошення. Це стане можливим після виборів у США. Україні важливо не втратити цей шанс," - підкреслює Петро Порошенко.

"Нам необхідно оперативно ухвалювати рішення, швидко їх впроваджувати та реформувати країну. Це є нашими дієвими заходами для наближення до перемоги", — підсумував Петро Порошенко.

Related posts