Повернення Криму під контроль України є невід'ємною складовою міжнародного законодавства, заявив президент Туреччини на саміті, що проходив у Києві.


У Києві, 11 вересня, проходитиме четвертий саміт Кримської платформи. Цього року в центрі уваги будуть такі ключові питання, як свобода судноплавства, цивільні заручники, порушення прав людини на півострові, а також депортація кримських татар. Окрім цього, буде обговорено тему санкцій.

До української столиці з візитом прибули державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Високопосадовці зустрінуться з президентом Володимиром Зеленським і членами українського уряду для обговорення подальшої військової підтримки України, а також шляхів забезпечення стійкого розвитку у військовій, економічній та демократичній сферах на тривалу перспективу.

До Києва також прибули президент Литви Гітанас Науседа, прем'єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня та президент чеського Сенату Мілош Вистрчіл.

Президент Литви підкреслив, що військова та економічна допомога Україні є ключовою для забезпечення її суверенітету та територіальної цілісності.

Латвійська прем'єрка висловила запевнення, що її держава продовжить підтримувати Україну до її остаточної перемоги, а також у процесі інтеграції з Євросоюзом і НАТО.

Чеський депутат Вистрчіл підкреслив, що будь-які мирні переговори неможливі без участі України, і що їхні результати повинні бути прийнятними для української сторони.

Хоча Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган не відвідав Київ, він виступив у відеозверненні, підкресливши, що Туреччина залишається відданою підтримці територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Він також зазначив, що повернення Криму Україні є важливим аспектом міжнародного права.

Він підкреслив, що кримські татари заслуговують на можливість жити "вільно, безпечно та мирно" на своїй землі, повідомляє інформаційне агентство Anadolu.

Глава держави також підкреслив, що Туреччина від щирого серця прагне досягнення справедливого і стабільного миру, який буде ґрунтуватися на територіальній цілісності, суверенітеті та незалежності України.

Варто підкреслити, що Кримська платформа є глобальним форумом для обговорення можливостей звільнення Криму. Цю ініціативу було офіційно започатковано 23 серпня 2021 року в столиці України, Києві.

Попередня сесія відбулася 23 жовтня 2023 року в Чехії, де зібралися приблизно 70 парламентів і парламентських асамблей.

Нагадуємо, що під час церемонії відкриття українського національного меморіалу, присвяченого пам'яті жертв трагедії кримськотатарського народу, президент Зеленський висловив впевненість у тому, що Україна продовжить свій шлях до перемоги, поки не визволить Крим від агресора.

Related posts