Функціонально та красиво: 10 ідей для організації посуду, що зроблять ваше життя простішим.
Обмежитися декількома комплектами посуду
Якщо у шафах немає вільного місця, можливо, речей вже забагато - набагато більше, аніж дійсно треба. Спочатку відсортуйте речі, які ви любите - вони можуть залишитися.
Визначте речі, якими ви не користуєтеся з якихось причин, наприклад, надщерблена тарілка або замале горнятко - їх можна викинути.
Потім зверніть увагу на інші речі - цілі предмети, які, хоч і не є вашими улюбленцями, але все ще зберігаються у вас. Залиште тільки те, для чого вистачає місця, а все інше можна передати комусь іншому або реалізувати.
Рекомендується згруповувати схожі предмети разом - це не тільки зручно, але й підкреслить естетичний вигляд.
Якщо ви маєте намір змінити розташування свого посуду, відведіть трохи часу для планування, де саме ви хочете його розмістити, перш ніж почати ставити речі на полиці. Корисно буде спочатку наклеїти етикетки з назвами категорій посуду. Це допоможе вам вносити корективи без необхідності переміщати важкі предмети.
Зберігайте предмети, якими ви користуєтеся щодня, такі як тарілки, миски, кухлі, склянки та столове срібло, в межах досяжності. Для більшості людей це означає найнижчі полиці у верхніх шафах і найвищі шухляди в нижніх шафах.
Досить часто полиці не налаштовані правильно — вони розташовані занадто далеко одна від одної, внаслідок чого між посудом виникає повітряний простір.
Спробуйте виміряти найвищі предмети, які ви хочете зберігати на полиці, а потім відрегулювати полицю так, щоб над цими високими предметами залишався лише один-два сантиметри вільного простору. Також опустіть все нижче, щоб ви могли дотягнутися до речей.
Якщо у вас немає можливості налаштувати полиці, ви можете скористатися підставками для тарілок, щоб організувати зберігання найважливіших речей. Ще однією їхньою перевагою є легкість у митті та можливість швидкої зміни місця розташування.
Кутові полиці дозволяють максимально ефективно використовувати доступний простір. Вони також прекрасно підходять для зон, до яких важко дістатися, адже ви можете вивантажити всю поличку з посудом одним рухом.
Зберігання посуду в нижніх шафах може бути не менш складним завданням, ніж у верхніх - адже вони часто мають велику глибину, що ускладнює доступ до предметів, що лежать на самих далеких ділянках. Одним із способів вирішення цієї проблеми є використання висувних ящиків, які дозволяють зручно витягувати весь посуд.
Хоча виделки, ножі та ложки технічно не є посудом, вони, безумовно, входять до повсякденного вжитку. Щоб не шукати потрібне, можна використати органайзери або розділити шухляду на секції.
Для організації штабелів предметів, які можуть переміщуватися в шухляді, таких як миски чи високі стопки тарілок, доцільно застосовувати розподілювачі або ж пегборди.
Своєрідна система кілочків допоможе закріпити всі категорії посуду в акуратному порядку.
Відкриті полиці можуть слугувати додатковим місцем для зберігання найпоширеніших предметів, завдяки чому ваш посуд завжди буде під рукою. Розгляньте можливість встановлення вузької полиці або гачків під верхніми шафами для дрібних речей, таких як чашки чи миски, які ви регулярно використовуєте.