"Правоохоронні органи не змогли витримати тиск з боку злочинних угруповань": Гетманцев поділився інформацією про відновлення виробництва контрабандних сигарет.
Незважаючи на великі обшуки, виробництво контрафактних сигарет знову активізувалося на західній території України.
Про це голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") повідомив у Telegram.
"На жаль, найгірші прогнози справдилися: злочинна діяльність виробників на заході країни знову активізувалася після тримісячної паузи. Правоохоронні органи не змогли витримати тиск з боку злочинців, і правопорушення поновилися... Тепер важливо, як суспільство та відповідальні структури держави відреагують на цей рецидив і зможуть остаточно подолати цю проблему," - зазначив Гетманцев, коментуючи ситуацію з нелегальним виробництвом тютюнових виробів.
Він зазначив, що враховуючи цю ситуацію, Податковий комітет Верховної Ради прийняв окрему ухвалу на своєму засіданні 4 жовтня.
У оприлюдненому Гетманцевим документі зазначається, що протягом останніх чотирьох місяців було проведено обшуки та інші слідчі дії на виробничих потужностях п'яти підприємств, які під прикриттям законної діяльності з виробництва тютюнових виробів, налагодили протиправну схему незаконного виробництва необлікованих тютюнових виробів (як власних марок, так і відомих світових брендів). Такі заходи фактично унеможливили незаконне виробництво зазначеними компаніями тютюнової продукції, зазначається у рішенні Комітету.
Проте, згідно з інформацією, що є в розпорядженні Комітету, спостерігається відновлення злочинних дій з боку вітчизняних виробників. Під час обшуків на їхніх виробничих потужностях вони не створили умов для проведення експертиз обладнання, які б підтвердили виготовлення нелегальної продукції (без акцизних марок), - зазначається у документі.
Враховуючи це, Комітет видав ряд рекомендацій для правоохоронних органів. Зокрема, директору БЕБ було доручено терміново провести аналіз ситуацій, пов'язаних із відновленням нелегальної діяльності тютюнових виробництв, а керівництву Державної податкової служби - вжити заходів для запобігання наданню (продовженню) ліцензій особам, які мають інформацію про порушення законодавства у сфері виробництва тютюнової продукції.
Як повідомлялося, на початку серпня голова Комітету Верховної Ради з податків та фінансів Данило Гетманцев заявляв про повну зупинку роботи виробників нелегальних сигарет.
За словами Гетманцева, була припинена злочинна діяльність колишнього київського конвертатора. У ТОВ "Табако дім" вилучено дві лінії, продукцію та сировину, відкликано ліцензію. У ТОВ "Імперіал табак" з Любашівки вилучено продукцію та відкликано ліцензію. У ТОВ "Оріон табако", пов'язаного з відомим контрабандистом з Одеси, обладнання вилучено та ліцензію анульовано.
Водночас на Винниківській тютюновій фабриці у Львівській області із 17 ліній до експертизи було допущено лише 6. Гетманцев повідомляв, що станом на початок серпня обшуки на фабриці продовжувалися, а її ліцензію не анульовано, тому що завершився термін її дії.
Нагадаємо, у травні Бюро економічної безпеки провело 24 одночасних обшуки на виробництві та у складських приміщеннях п'яти вітчизняних виробників тютюнової продукції, у тому числі на "Винниківській тютюновій фабриці", під час яких виявили підроблені марки акцизного податку та докази виготовлення контрафактних сигарет.