Прем'єр-міністр Туск заявив: "Ми проходимо через складні періоди, і Польща займає виняткову позицію."
Під час зустрічі з журналістами прем'єр-міністр говорив, серед іншого, про переговори, що відбулися на саміті ЄС в Будапешті. "Немає сумнівів, що цей новий політичний ландшафт є серйозним викликом для всіх, особливо в контексті можливого закінчення російсько-української війни в результаті угоди між, наприклад, російським президентом і новим президентом США. Про це також багато говорилося як про певний можливий (...) сценарій", - підкреслив Туск.
"У найближчі дні ми активно працюватимемо над координацією співпраці з країнами, які мають схожі погляди на геополітичні питання, як трансатлантичного, так і українського масштабу. Очікуємо, що незабаром відбудеться візит президента Франції до Варшави, а також можливий візит прем'єр-міністра Великої Британії або мій до Лондона. (...) Через кілька днів ми прийматимемо генерального секретаря НАТО, а я також планую візит до Стокгольма (...) Усе це відбувається в контексті нових викликів, що постають перед нашою країною, усім регіоном, Європейським Союзом та західною спільнотою", - зазначив він.
Під час пресконференції, що відбулася в суботу, прем'єр-міністр наголосив на тому, що "усі без виключення - від президента Туреччини до прем'єр-міністра Великої Британії та лідерів Європейського Союзу - прагнуть взяти на себе більшу відповідальність за підтримку здорових трансатлантичних зв'язків, незалежно від емоцій, які викликали результати виборів".
"Всі розуміють, що ми переживаємо дуже складні часи. І Польща знаходиться в особливому місці (...). Тому для нас дуже важливо зберігати спокій, добре визначати свої інтереси, а також точно читати наміри як основних гравців, так і українського президента. Ситуація і можливі рішення щодо України повинні (...) гарантувати безпеку Польщі", - наголосив Туск, підкресливши, що питання безпеки не повинно стати приводом для політичної боротьби в країні.
Його також запитали про інформацію в американських виданнях, що стосується миротворчої місії в Києві, до якої, згідно з повідомленнями, можуть бути залучені сили з Польщі, Франції, Німеччини та Великої Британії, але не з США. "Існує безліч чуток, але жодних офіційних пропозицій не надходило", - зазначив Туск, підкресливши, що "Дональд Трамп тільки що став президентом. Президент Байден, який завершує свій термін, має свою власну політику щодо України. Не слід сподіватися на те, що детальний план миротворчої місії буде оприлюднено найближчим часом".