Про втрати, дипломатичні перемовини, озброєння, Крим та інші важливі теми: десятка найсвіжіших заяв Зеленського.


Лідер країни висловив свою думку з приводу найважливіших тем.

Президент України Володимир Зеленський 20 вересня зустрівся із журналістами та зробив низку заяв. Він говорив про втрати України у війні, перемовини, мирний план та не лише.

"Телеграф" зібрав важливі заяви глави держави. Говорив він зокрема й про другий Саміт миру.

"Ми заявили, що готові бачити Росію на другому Саміті, тому що всі наші союзники, включно з найближчими, які на нашому боці та завжди проти російської агресії, -- усі сказали, що Росія має бути на другому Саміті. Тому що воює Росія проти України. Не може без однієї зі сторін бути закінчення війни", -- сказав президент.

Він зазначив, що Україна активно розробляє свій план, і наразі вже підготовлено три ключові пункти. Як зазначив Зеленський, мали місце онлайн-зустрічі, а "в майбутньому відбудуться також офлайн та онлайн зустрічі". Очікується, що весь проект буде завершено на початку листопада.

"Це стане початковою точкою та основою для ведення діалогу з Росією в будь-якому форматі. Ми готові спілкуватися з усіма її представниками, адже маємо чіткий план і можемо продемонструвати конкретні дії. Якщо їх це не влаштує, ми зможемо зрозуміти їхню реакцію на конкретні пропозиції, а не просто на загальні заяви про відсутність бажання до переговорів і продовження війни," -- підкреслив Зеленський.

Зеленський відкинув повідомлення The Wall Street Journal про те, що внаслідок війни загинуло близько 80 тисяч українських військових. На його думку, фактична кількість значно нижча.

"Вісімдесят тисяч? Це неправда. Насправді, реальна цифра значно нижча за ту, що була оголошена. Значно менша", -- заявив він.

Курська операція є складовою другого етапу плану досягнення перемоги. Третій етап зосереджений на конкретному посиленні України озброєннями. Ще один аспект пов'язаний із "економічною ефективністю в майбутньому".

"По-перше, однозначне місце України в архітектурі безпеки світу. Друге, без деталей, але Курська операція є саме частиною плану, її другого пункту. Третій пункт пов'язаний із конкретним зміцненням України щодо зброї", -- сказав Зеленський.

Україна потребує термінових рішень від своїх партнерів щодо постачання зброї. Згодом ситуація ускладниться, і Росія зможе виготовляти таку ж кількість або навіть більше, ніж країни Європи, підкреслив президент.

"У Росії, наприклад, 30 ключових радянських заводів, які виробляють ту чи іншу зброю і техніку, і вони збільшують це виробництво, обходячи санкції. А в Європі, в Європейському Союзі, мені здається, десь 42 заводи. Росія виробляла в цьому 2024 році менше, ніж виробляє Європа. А Україна отримала менше, ніж має Росія", -- додав він.

За словами президента, Росія "отримуватиме більше вже у 2025 році". Зокрема, постачання зброї здійснюють Північна Корея та Іран, які також активно займаються її виробництвом. Це становить серйозну загрозу і призводить до подальшої поляризації глобальної ситуації, підкреслив Зеленський.

Україна не використовувала далекобійну артилерію для атак на територію Росії. Її союзники не надають на це згоди, оскільки побоюються можливого загострення конфлікту.

"Ми володіємо дальнобійною зброєю, хоча й у недостатній кількості. Проте у нас є такі системи, як Storm Shadow, ATACMS та SCALP. Варто зазначити, що жодна з країн, ані Америка, ані Велика Британія, не надала нам дозволу на використання цієї зброї проти Росії, незалежно від цілей чи відстані. Ми не використовували дальнобійну зброю на території Російської Федерації", – підкреслив Зеленський.

У деяких підрозділах на передовій відбуваються ротації. З початку вересня темпи постачання допомоги значно зросли.

"У деяких бригадах відбуваються ротації. Допомога надходить досить повільно. Проте на початку вересня вона стала більш активною, і ми цьому радіємо. Це відчувається", – підкреслив президент.

Він додав, що Курська операція виконує своє завдання. Сили росіян вдалося відтягнути, вони сконцентрували там щонайменше 42 тисячі військових.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден має потенціал для зміцнення України, поки залишається на посаді. Зеленський зазначив, що деякі з його рішень можуть сприяти посиленню нашої держави.

"Байден має можливість зміцнити позиції України та ухвалити ключові рішення, які допоможуть країні стати більш незалежною і захистити свої права, поки він займає посаду президента США. Я вважаю, що це, безумовно, історичне завдання, принаймні в контексті України. У нього є своє життя та політична кар'єра, і я не можу стверджувати, що є для нього найважливішим. Я висловлюю свою думку лише в контексті цієї війни", - зазначив президент.

Він додав, що шанс переконати Байдена ухвалити такі рішення залежить "від багатьох речей і, звісно, від певної кількості людей". За словами Зеленського, в історії стосунків з чинним президентом США, "були дуже цікаві й непрості діалоги. Він потім змінював свою думку".

Президент повідомив, що Україна докладає зусиль для ізоляції тимчасово окупованого Криму. Також проводиться окрема операція, частиною якої було руйнування угруповання флоту РФ у Чорному морі.

"Відбуваються деякі процеси з ізоляції Криму. Є окрема операція, частиною якої було руйнування угруповання російського флоту в Чорному морі", -- сказав він.

Зеленський має можливість провести зустріч з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом 26 чи 27 вересня. Як зазначив президент України, така зустріч буде значущою для обох політичних діячів.

"Швидше за все, ми плануємо зустріч, можливо, 26 або 27 вересня... Я помітив його повідомлення в засобах масової інформації, наші команди на зв'язку. Головне, щоб ми змогли знайти час. Не хочу заглядати в майбутнє, але вважаю, що для нас обох це буде значущим," -- сказав Зеленський.

Україні необхідний чесний мир, тоді як ініціатива Китаю та Бразилії виступає як "криголам", що перешкоджає досягненню будь-якого дипломатичного та справедливого вирішення конфлікту. Це відповідає інтересам Росії.

"В ряді країн світу існують різні концепції та ініціативи, спрямовані на завершення конфлікту. Для України, в першу чергу, важливо, щоб цей процес був справедливим, адже війна відбувається на нашій землі. Мета полягає в досягненні справедливого та стабільного миру," -- підкреслив президент.

Він зазначив, що не сприймає цю ініціативу як чітко окреслений план, адже не вбачає в ній конкретних дій чи етапів. Замість цього, вона являє собою лише загальні узагальнення процесів, і за такими узагальненнями, як правило, криються певні невідомі моменти, підкреслив президент.

Згідно з інформацією, наданою "Телеграфом", президент Зеленський оголосив, що План Перемоги включає невідкладні та чіткі дії з боку наших стратегічних союзників, які розпочнуться вже сьогодні і триватимуть до кінця грудня. Окрім президента Байдена, цей план буде представлений двом кандидатам у президенти США — Камалі Гарріс та Дональду Трампу. Крім того, документ буде надіслано ще кільком іноземним партнерам України.

Related posts