Путін навмисно сприяв формуванню негативного сприйняття України у Трампа, - повідомляє NYT.
Згідно з інформацією, опублікованою в The New York Times, президент Росії Володимир Путін з 2017 року цілеспрямовано докладав зусиль для формування антипатії до України у тодішнього президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.
Коли Трамп вступив на посаду, у нього виникли підозри, що українські чиновники явно підтримують демократів. У той час, під час їхніх перших зустрічей, Путін намагався сформувати в Трампа уявлення про Україну як про "не лише зухвалу молоду демократію, що прагне поглибити зв’язки з Заходом, а радше про непередбачуваного сусіда, що говорить російською, яким керують тіньові олігархи та корумповані чиновники".
У публікації наголосили, що перший телефонний дзвінок між Трампом і Путіним, що відбувся 28 січня 2017 року, поклав початок даній кампанії.
Трамп сам розпочав дискусію про Україну, звернувшись до Путіна за його думкою. Російський лідер охарактеризував Україну як країну, що страждає від корупції. Трамп, хоча й не підтримав цю точку зору повністю, не став активно захищати Україну, визнавши, що конфлікт між країнами ускладнює поліпшення двосторонніх відносин з Росією.
Читайте також: У Трампа було велике бажання принизити Зеленського, - Портников
Крім того, під час зустрічі лідерів у Гамбурзі 7 липня 2017 року Трамп сказав Путіну, що його адміністрація розглядає можливість надання зброї Україні. Він запитав російського президента про його думку стосовно цього, на що Путін відповів, що "це буде помилкою", зазначивши, що б США не дали українцям, вони проситимуть ще більше.
"Погляди, які пан Трамп розвивав у 2016 та 2017 роках, можуть, якщо він повернеться до Білого дому, сформувати політику з глибокими наслідками для стабільності Європи, майбутнього НАТО та відносин Америки з Росією", - зазначили у NYT.
У публікації також підкреслили важливість викрадення електронних листів Гілларі Клінтон російськими хакерами. Згідно з дослідженням, проведеним Сенатським комітетом з розвідки в 2019 році, команда Трампа, зокрема Пол Манафорт, поширювала версію, що Україна нібито була причетна до цього злочину. Путін підтримав цю теорію, стверджуючи, що Україна намагалася сприяти Клінтон на президентських виборах 2016 року.
Скептична позиція Трампа щодо України та його підозри, що українські лідери схиляються до підтримки демократів, залишаються важливими чинниками в нинішній президентській гонці. Під час нещодавніх дебатів з віце-президентом Камалою Гарріс, Трамп уникнув чіткого відповіді на запитання про свої побажання щодо перемоги України у війні, підкреслили журналісти.