За інформацією NYT, з 2017 року Путін маніпулював Трампом, спонукаючи його до антагоністичного ставлення до України.
Кремлівський лідер Володимир Путін з 2017 року докладав зусиль, щоб викликати у тодішнього президента США Дональда Трампа негативне сприйняття України.
Цю інформацію оприлюднив The New York Times.
Відзначається, що під час першої телефонної бесіди 28 січня 2017 року Трамп запитав Путіна про його погляди на ситуацію в Україні.
За даними експосадовця США, який безпосередньо знав про те, що відбувалося під час розмови, заявив, що російський диктатор розповів про корупцію в Україні, проте Трамп "був обережним у своїй відповіді, не погоджуючись з путіним і не захищаючи Україну", але він визнав, що конфлікт росії з Україною є перешкодою на його шляху до мети - поліпшення відносин з москвою.
Наголошується, що під час зустрічі Трампа та путіна у Гамбурзі 7 липня 2017 року, лідер рф наполягав, що Україна - "корумпована, сфабрикована країна". Він стверджував, що росія має "повне право здійснювати свій вплив" на Україну. Тоді Трамп відповів, що розглядає можливість надання зброї Україні. Проте за словами путіна, це нібито було б "помилкою", оскільки, додав міжнародний злочинець, що б Америка не дала українцям, вони попросять більше.
За інформацією з джерел, ця зустріч надала путіну шанс реалізувати свої наміри – зменшити американську підтримку для Києва та посилити політичну антипатію до України з боку Трампа.
У той час, коли відбувалися їхні перші зустрічі, путін намагався вкласти в свідомість Трампа уявлення про Україну як про не лише молоду демократичну державу, що прагне зміцнити зв'язки із Заходом, а й як про непокірного сусіда, який говорить російською і перебуває під контролем олігархів та корумпованих чиновників, що, мовляв, мали намір підтримати Гілларі Клінтон, - зазначається в статті.
Крім того, Росія, як країна-агресор, намагалася змінити думки Дональда Трампа, здійснивши викрадення листування його суперниці на президентських виборах Гілларі Клінтон, яке було збережене в Національному комітеті Демократичної партії за допомогою хакерських атак з боку урядових кіберзлочинців.
Варто зазначити, що в розслідуванні, яке у 2019 році провів Сенатський комітет з розвідки США, керівник передвиборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт разом з іншими членами штабу почали просувати версію, що відповідальність за викрадення покладається на Україну, а не на Росію. У той час Володимир Путін ускладнив ситуацію, зробивши публічну заяву про те, що Україна нібито намагалася підтримати Гілларі Клінтон під час президентських виборів 2016 року.
У публікації зазначається, що в колах оточення Трампа почала формуватися більш негативна картина України, оскільки країна, за словами джерел, нібито переповнена політичними супротивниками президента.
"Ця негативна позиція щодо України продовжує залишатися в центрі уваги у фінальні тижні передвиборчої кампанії 2024 року. Трамп не уточнив, чи планує він зменшити або припинити американську військову та дипломатичну підтримку України у разі свого обрання. Це відбувається на фоні його спроби переконати Республіканську партію прийняти менш інтервенціоністський підхід у зовнішній політиці, який передбачає можливість співпраці з авторитарними лідерами, такими як Путін," - зазначили в публікації.
Фонова інформація. Раніше видання Mind повідомляло, що колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висловив думку, що Володимир Путін не вирішився б на агресію проти України, якби Дональд Трамп залишався президентом. Джонсон вважає, що непередбачувана поведінка Трампа могла б стати достатнім чинником, аби відмовити Путіна від ризику початку війни.
Водночас Трамп після зустрічі із Зеленським заявив, що може запобігти третій світовій війні. Він знову стверджує, що якщо його оберуть президентом, війна росії з Україною закінчиться швидко.