Путін намагався встановити червоні лінії для західних країн, але його спроби виявилися неуспішними. Тепер, як повідомляє Reuters, він може вжити активних заходів.


В даний час у західних країнах активно обговорюється можливість зняття обмежень на використання українськими ЗСУ дальнобійних ракет, отриманих від союзників, для атак на територію Росії. У разі, якщо партнери України вирішать піти на цей крок, керівництво Росії може вжити заходів щодо посилення своїх загроз, включаючи проведення ядерних випробувань, які не проводилися вже багато років.

Які дії може здійснити Путін в умовах наростаючої напруги, що переходить у нову критичну стадію, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на інформацію від видання Reuters, яке провело бесіди з низкою фахівців.

Атомні експерименти

Ульріх Куен, фахівець із озброєнь в Інституті досліджень мирних конфліктів та безпекової політики в Гамбурзі, вважає, що Путін може здійснити певний ядерний жест, наприклад, провести випробування ядерної зброї, щоб intimidate Захід.

"Це стало б драматичним загостренням конфлікту. Питання полягає у тому, які кроки готовий зробити пан Путін, якщо Захід не припинить свої дії, окрім можливого використання ядерної зброї?" - коментує експерт.

З 1990 року Росія не здійснювала випробувань ядерної зброї, тому ядерний вибух може стати сигналом про початок нової, більш небезпечної епохи. Як зазначає Куен, Путін може відчувати, що його сприймають як слабкого через зростаючу підтримку України з боку НАТО.

"Атомні експерименти були б новим. Я б не виключав цього, і це відповідало б тому, що Росія порушила низку міжнародних домовленостей щодо безпеки, які вона підписала протягом десятиліть протягом останніх кількох років", - додав експерт.

Читайте також: Путін попередив Британію та США про можливість військового конфлікту через схвалення ударів по Росії, - The Times.

Герхард Манготт, експерт з безпеки з Інсбрукського університету в Австрії, висловлює думку, що "ядерна" реакція президента Росії є можливим сценарієм, хоча й малоймовірним.

"Росіяни можуть провести ядерне випробування. Вони зробили всі необхідні приготування. Вони можуть підірвати тактичну ядерну зброю десь на сході країни, щоб продемонструвати, що (вони) мають на увазі, коли кажуть, що ми врешті-решт вдамося до ядерної зброї", - каже Манготт.

Колишній радник Кремля Сергій Марков припускає, що Москва може звинуватити Лондо у прямій збройній агресії. Після цього буде закрите британське посольство в РФ і відкликання російських дипломатів. На думку Маркова, далі РФ може завдати ударів по британських безпілотниках і військових літаках поблизу Росії, наприклад, над Чорним морем, і, можливо, запустить ракети по літаках F-16 зі Storm Shadows на базах у Румунії та Польщі.

У публікації зазначається, що раніше Путін намагався визначити червоні лінії для західних країн, але ці спроби виявилися безуспішними. Проте його застереження щодо ракет дальнього радіусу дії можуть стати каталізатором для активних дій.

Удари по українській землі.

Крім брязкання ядерною зброєю або ударів по британських активах, більш ймовірним є посилення атак на українську цивільну інфраструктуру.

На думку експертів, скоріш за все Київ візьме на себе основний тягар військової відповіді Росії на послаблення обмежень на ракети.

Альтернативним шляхом для Росії могла б стати активізація "гібридних" стратегій, наприклад, проведення саботажних акцій в Європі або вплив на виборчі процеси в США, підкреслює Куен. Манготт також звертає увагу на те, що справжня загроза для Заходу полягає в невизначеності щодо того, де саме проходять критичні межі для Путіна.

"Дозволити Україні застосовувати західну зброю, спираючись на західні супутникові знімки та військових радників, є серйозним зазіханням на ключові інтереси Росії. Тому я вважаю, що ті, хто стверджує: 'Нічого страшного не станеться, давайте просто це реалізуємо', помиляються," – зазначив він.

Related posts