П'ятеро володарів львівської нагороди працюють у академії мистецтв.


Конкурсне журі обрало переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури в 16 номінаціях.

Сьогодні, 18 жовтня, журі Обласної премії у сфері культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури оголосило переможців нагороди 2024 року. Цю інформацію оприлюднила Львівська обласна військова адміністрація, інформує DailyLviv.com.

Конкурс на здобуття премії проводять з 2002 року. На розгляд журі подають нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді впродовж останніх трьох років, але не пізніше як за пів року до їхнього висунення. Твори та роботи авторів подають установи/організації культури і мистецтва - не більше одного подання в окремій номінації. Премію присуджують авторові один раз за життя.

Переможців визначає журі, яке складається з 27 членів - голів творчих спілок, митців, керівників установ та організацій культури Львівщини.

Лауреати обласної премії в сферах культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури за 2024 рік:

Мистецтвознавство та культурологія імені Святослава Гординського (за наукові дослідження в галузі історії та теорії візуального мистецтва, театру, декоративно-ужиткового та народного мистецтва, а також музики і народних танців).

Ірина Гах - викладачка Львівської національної академії мистецтв та кандидатка мистецтвознавства. Вона є авторкою книги-альбому "Дам'ян Горняткевич: його життя та творчість".

Музейна діяльність, названа на честь Іларіона та Віри Свєнціцьких, відзначається своїм внеском у створення значущих концептуальних виставок та експозицій (2023).

Богдан Лазорак обіймає посаду директора Історико-культурного заповідника "Нагуєвичі". Він є ініціатором та куратором музейної виставки "Сакральні скарби Франкового краю XVI - початку XX століття", яка була відкритою в 2022 році.

Охорона культурної спадщини на честь Бориса Возницького (всебічне збереження та реставрація об'єктів культурного значення).

Андрій Почеква - це викладач Львівської національної академії мистецтв, який займається реставрацією сакральних творів у період з 2021 по 2024 рік.

Поезія, присвячена Маркіянові Шашкевичу (збірка віршів).

Галина Крук - талановита поетеса, авторка двомовної збірки віршів під назвою "Прискорений курс з Коктейлів Молотова" (2023).

Проза, що носить ім'я Богдана Лепкого (творів у прозі).

Аліна Миколишин - авторка прозових творів. Її трилогія романів включає: "Горра або Протест", "Палтіну" та "Сент-Міклош Форт", що були видані в період з 2022 по 2023 рік.

Драматургія та театральне мистецтво, назване на честь Бориса Романицького, охоплює різноманітні аспекти, такі як театральні постановки, режисерські та сценографічні проєкти, акторські виступи, виконання оперних партій, а також створення драматичних творів.

Ярослав Дерпак - актор Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. За виконання ролі "Кузьми" у виставі "Я, Побєда і Берлін" за твором Андрія Кузьменка. (2024).

Журналістика та публіцистика, на честь В'ячеслава Чорновола (сфера журналістики та публіцистичного мистецтва).

Іван Рибак - головний редактор медіа "ТрибунаЛ". За створення документального фільму "Обличчя війни". (2023).

Мистецтво музики, назване на честь Станіслава Людкевича, охоплює широкий спектр творчих жанрів, включаючи опери, балети, симфонії, камерну музику, концертні заходи, авторські шоу, диригування та виконання музичних композицій.

Софія Соловей – вокалістка Львівської національної філармонії, названої на честь Мирослава Скорика. Відзначена за свою виконавську майстерність та реалізацію мистецьких проєктів у період 2021-2024 років.

Образотворче мистецтво, назване на честь Івана Труша, включає живопис, графіку, скульптуру та монументальне мистецтво.

Роман Опалинський - видатний український художник, який отримав звання заслуженого митця України. Він відомий своєю серією художніх робіт, створених у період з 2022 по 2024 роки.

Декоративно-ужиткове мистецтво - імені Зеновія Флінти (кераміка, художнє скло, метал, різьба, обробка дерева, ткацтво, художні прикраси).

Андрій Петровський є старшим викладачем у Львівській національній академії мистецтв. Він відомий завдяки своїй серії творчих проектів під назвою "Роздуми про..." (2021-2024).

Народна творчість - нагорода імені Філарета Колесси (за сприяння розвитку народних ремесел і фольклорних традицій).

Володимир Мишолівський є методистом у "Навчально-методичному центрі культури та мистецтв Львівської області" і спеціалізується на соломкоплетінні. Він працює над серією творчих проектів під назвою "Обрядова Україна" в період з 2022 по 2024 рік.

Дизайн - імені Олени Кульчицької (практичні і теоретичні досягнення у галузі сучасного дизайну).

Оксана Миронович є старшим викладачем на кафедрі дизайну у Львівській національній академії мистецтв. Вона працює над соціальним дизайнерським проєктом, присвяченим створенню обрядового одягу сакрального призначення під назвою "Діти світла", який реалізується в період з 2022 по 2024 рік.

Архітектура - імені Івана Левинського (практичні і теоретичні досягнення в галузі сучасної архітектури).

Генадій Шульга є професором на кафедрі ландшафтної архітектури Національного лісотехнічного університету України, тоді як Олександр Шульга обіймає посаду директора ТЗОВ "АКД" та є архітектором. Вони працювали над проектом "Новації та традиції в архітектурі житлових комплексів Львова" у період з 2022 по 2023 рік.

Фотографічне мистецтво на честь Василя Пилип'юка: практичні та теоретичні здобутки в сфері сучасного фотомистецтва.

Сергій Неупокоєв - майстер фотографії, який працює над проєктом "Шрами війни", що включає фотовиставку, заплановану на період з 2021 по 2024 рік.

Скульптура на честь Івана Севери (за його практичні та теоретичні здобутки у сфері монументальної та станкової скульптури).

Ярослав Костко - старший викладач кафедри монументально-декоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв, скульптор. За скульптурні роботи 2021-2024 роки.

Хореографічне мистецтво, назване на честь Зенона Колобича, відзначається внеском у розробку хореографічних програм, постановки танцювальних номерів, популяризацію традиційного танцю, а також високим рівнем виконавської майстерності як колективів, так і окремих артистів. Ця нагорода також визнає практичні досягнення в сфері хореографії.

Харісов Побєда є викладачем хореографії у Львівському фаховому коледжі культури та мистецтв. Він має звання заслуженого працівника культури України та очолює Львівське обласне відділення Національної хореографічної спілки України. Своєю діяльністю з популяризації народного танцю та розробкою хореографічних програм на період 2021-2024 років він вносить значний вклад у культурне життя регіону.

Related posts