Росія зазнала поразки в суді Європейського Союзу у справі про розблокування 70 мільярдів євро, які підпадають під санкції.


Російський "Національний розрахунковий депозитарій" (НРД) програв спробу скасувати санкції Європейського Союзу через його ймовірну роль у допомозі у фінансуванні вторгнення повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Цю інформацію повідомляє Bloomberg.

Згідно з повідомленнями, Європейський суд не підтримав апеляцію російського депозитарію, який намагався оскаржити санкції Європейського Союзу, введені у 2022 році. Наразі НРД управляє приблизно 70 мільярдами євро, які зберігаються в бельгійській розрахунковій палаті Euroclear.

Ці ресурси не застосовуються для отримання наднормативних прибутків, які направляються Україні у вигляді фінансової допомоги.

Судді ЄС постановили, що НРД "не зміг продемонструвати", що ЄС "помилився, встановивши, що це підприємство було системно важливою фінансовою установою, яка відігравала важливу роль у функціонуванні фінансової системи Росії".

Рішення може бути оскаржене у вищій судовій інстанції блоку.

Бельгійська розрахункова палата утримує 173 мільярди євро, що стосуються російських активів, які підпадають під санкції, включаючи заморожені фонди Центрального банку Росії. Представник Euroclear відмовився коментувати, яка частка з цієї суми пов'язана з НРД.

Як було зазначено, 12 червня Міністерство фінансів США додало до свого санкційного переліку понад 100 компаній з Росії, які мають відношення до військово-промислового сектору країни.

Сполучені Штати також вжили заходів щодо "Московської біржі", в результаті чого були призупинені торги доларом і євро. Внаслідок зростання попиту серед населення в банках Москви закінчилися запаси готівкової валюти.

До санкцій також було включено "Національний кліринговий центр" Центрального банку РФ, "Національний розрахунковий депозитарій", страхову компанію "Согаз" та державну "Російську національну перестрахувальну компанію".

Заморожені ресурси

Лідери країн "Великої сімки" погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 млрд за рахунок використання заморожених російських активів. Кошти планують виділити до кінця 2024 року, а погашати кредит будуть за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Водночас президент РФ Владімір Путін назвав цей план "крадіжкою" і пригрозив, що це "не залишиться непокараним".

Related posts