Росія виявила метод, який дозволяє їй реалізовувати свою нафту за цінами, що перевищують встановлені обмеження G7 та Європейського Союзу.
Російські підприємства підвищили рівень страхування нафтових вантажів до Індії до 60%, що дає можливість реалізовувати нафту за цінами, що перевищують цінову межу у 60 доларів, встановлену країнами G7.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Завдяки залученню російських страхових компаній, Москва здатна реалізовувати нафту за ціною, що перевищує 60 доларів за барель. Це перевищує обмеження, введені країнами G7, Європейським Союзом та Австралією, які прагнуть обмежити доходи Росії від нафтового експорту після її агресії проти України.
Більше ніж 60% морських постачань нафти з Росії надходить до Індії. Західні послуги, такі як судноплавство та страхування, доступні лише для російських вантажів, які реалізуються за ціною, що не перевищує визначену межу.
На початку цього року Індія видала дозвіл на діяльність низки російських страхових компаній, які займаються страхуванням морських перевезень. Це рішення стало можливим завдяки фінансовим гарантіям, наданим російською державною Національною перестрахувальною компанією.
У липні Індія випередила Китай, ставши найбільшим імпортером російської нафти, незважаючи на те, що Китай отримує постачання як через трубопроводи, так і морським шляхом. Саме Індія перетворилася на ключовий ринок для російських нафтових поставок з 2022 року, коли Європейський Союз запровадив ембарго.
Страхування залишкових 40% танкерів, що доставляли нафту до Індії в липні, здійснювалося західними страховими компаніями. В той же час, російські страхові компанії в основному обираються нафтовими перевізниками, які мають міцні зв'язки з Росією, зокрема такими, як "Совкомфлот".
Судноплавні компанії з країн, таких як Греція, Об'єднані Арабські Емірати та Китай, частіше користуються західним страхуванням при транспортуванні російської нафти, свідчать дані.
Незважаючи на те, що багато західних страхових компаній відмовилися від страхування постачань російської нафти через ризики, пов'язані з можливим порушенням цінового ліміту G7, деякі з них продовжують надавати цю послугу.