Росія успішно знаходить способи обійти санкції: Bloomberg розкриває схеми постачання нафти.


З кінця квітня не менше 17 вантажів, що містять нафту та нафтопродукти, вирушили з російських портів на судах, які підпадають під санкції США, Великої Британії або Європейського Союзу. Переважна частина цих вантажів транспортувалася на суднах, які на момент відправлення належали російській компанії "Совкомфлот", відомій у галузі танкерних перевезень.

Цю інформацію повідомляє видання Bloomberg. Відразу після введення санкцій більшість танкерів, які опинилися під ударом, залишалися без дії, а деякі з них простоювали до восьми місяців.

Проте вантажовідправники невпинно збільшують використання суден, які потрапили до чорного списку, після успішних поставок до Китаю. Принаймні частину своїх маршрутів вони здійснювали на танкерах, що мають західні санкції, і які мали вимкнені маяки для визначення місцезнаходження. Наразі танкери вже не намагаються приховувати свої переміщення, і вантажі відкрито доставляються як до Китаю, так і до Індії.

"Совкомфлот", або SCF, підтвердив, що не має жодних зв'язків із країнами, які застосовують санкції, і тому не підлягає діям Великобританії, Європейського Союзу чи Сполучених Штатів. У відповідь на запитання компанія зазначила: "Таким чином, SCF не може бути розглянутий як "порушник" або як засіб для обходу санкцій".

Якщо ця тенденція продовжиться, це може зменшити логістичні труднощі, які виникли останнім часом. Тим не менш, Росія в цілому змогла знайти необхідні їй судна. У минулому місяці шість кораблів, на які націлилися принаймні один з США, Великої Британії чи ЄС, завантажили вантажі з Росії, і ця кількість вже була досягнута у вересні.

Ще 11 танкерів, які підпадають під санкції, знаходяться на якорі біля російського тихоокеанського порту Козьміно, семеро очікують біля Усть-Луги, три — у Чорному морі, а два - поблизу Мурманська.

Як повідомляв OBOZ.UA, при цьому банки країн Центральної Азії почали масово відмовлятися від прийому платежів із Росії. Зокрема, йдеться про фінустанови Казахстану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану.

Related posts