Російським підприємствам стає все складніше здійснювати фінансові операції з Китаєм - Reuters
Деякі російські компанії стикаються зі збільшенням затримок та зростаючими витратами за платежі з торговими партнерами в Китаї, залишаючи транзакції на десятки мільярдів юанів у підвішеному стані.
Як інформує Укрінформ, цю інформацію надає Reuters, посилаючись на свої джерела.
Зазначається, що російські компанії та офіційні особи протягом декількох місяців вказують на затримки транзакцій після того, як китайські банки посилили відповідність вимогам після погроз Заходу вторинними санкціями за відносини з Росією.
Як повідомляють джерела, ситуація значно ускладнилася в серпні: китайські державні банки "масово" зупиняють фінансові операції з Росією, і затримки платежів на мільярди юанів стають все більш поширеними.
Китай виступає ключовим торговим партнером Росії, забезпечуючи третину її зовнішньої торгівлі за минулий рік. Китайська Народна Республіка постачає важливе промислове обладнання та споживчі товари, що сприяють підтримці російської економіки під західними санкціями.
Китай також надає вигідний ринок для численних російських експортних товарів, на які розраховує офіційний Пекін, включаючи нафту, газ та аграрну продукцію.
У червні Міністерство фінансів США попередило банки Китаю та інших країн про можливість вторинних санкцій через співпрацю з Росією, після чого китайські банки стали дуже обережними у відносинах з РФ.
"У той момент припинилися всі транскордонні платежі в Китай. Ми знайшли рішення, але це зайняло близько трьох тижнів, що дуже довго, і за цей час обсяги торгівлі різко впали", -- розповіло джерело.
Джерела повідомляють, що одним із можливих варіантів дій є закупівля золота, його транспортування до Гонконгу і подальший продаж, після чого отримані кошти можна розмістити на рахунку в місцевій банківській установі.
Деякі російські фірми застосовували мережі посередників у третіх державах для проведення своїх фінансових операцій та уникнення перевірок на відповідність, які здійснюють китайські банківські установи.
Як наслідок, витрати на опрацювання транзакцій зросли до 6% транзакційних платежів, у той час як раніше вони були майже нульовими.
Згідно з офіційною інформацією китайських митних органів, обсяг торгівлі між Російською Федерацією та Китайською Народною Республікою зріс на 1,6%, досягнувши 137 мільярдів доларів США в першій половині 2024 року, після того як у 2023 році цей показник сягнув рекордних 240 мільярдів доларів.
Відповідно до офіційної статистики Китаю, російський імпорт із КНР у період із січня по липень 2024 року знизився на понад 1%, досягнувши 62 мільярдів доларів США через труднощі з оплатою товарів.
Центральний банк Росії передбачає, що цьогорічний загальний обсяг імпорту країни з-за кордону знизиться на 3%.