Завершено розслідування справи про крадіжку понад 88 мільйонів гривень під час реконструкції адміністративної будівлі Державної міграційної служби | УНН
САП завершила розслідування справи, пов’язаної з розкраданням 88 млн грн державних коштів, які були виділені на реконструкцію офісу Державної міграційної служби у Києві. Підприємець, спільно з керівництвом ДМС, створив схему для привласнення цих коштів, використовуючи вигадані роботи.
У справі про привласнення 88 млн гривень державних коштів під час реконструкції будівлі в центрі Києва, яка призначалася для нового центрального офісу Державної міграційної служби, розслідування завершено, повідомляє УНН із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
"5 вересня 2024 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі, що стосується розкрадання 88 мільйонів гривень бюджетних коштів під час реконструкції будівлі в центрі Києва, призначеної для розміщення центрального офісу Державної міграційної служби. За вказівкою прокурора САП, детективи Національного антикорупційного бюро відкрили матеріали справи для ознайомлення адвокатів", - повідомляється у прес-релізі.
Служба антикорупційної прокуратури наголосила, що, згідно з матеріалами розслідування, у 2015 році Державна міграційна служба України отримала в користування будівлю в серці Києва з метою створення там свого центрального офісу.
Підприємець, котрий довгий час підтримував близькі зв'язки з чиновниками ДМС та іншими впливовими особами, створив масштабну схему привласнення державних фінансів.
Щоб здійснити свій злочинний план, він уклав змову з тодішнім керівництвом Державної міграційної служби, зокрема з головою ДМС, начальником Управління ресурсного забезпечення та капітального будівництва, а також інженером з технічного нагляду. Пізніше до змови приєднався заступник голови ДМС. Ці особи, замість того щоб належно виконувати свої службові обов'язки, привласнили кошти, виділені на реконструкцію будівлі. Зокрема, колишній голова ДМС надавав підтримку бізнесмену у підписанні угод з компаніями, що йому підпорядковувалися, щодо виконання проектних та будівельних робіт, маніпулюючи результатами тендерів. Він також забезпечив оплату за роботи, які не були виконані, а також за послуги, які не були надані. Загалом, реалізація цієї злочинної схеми призвела до збитків для державного бюджету на суму понад 88 мільйонів гривень, як зазначили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Нагадуємо
Екскерівнику Держміграційної служби Максиму Соколюку вручено підозру у заволодінні понад 88 мільйонами гривень під час реконструкції адміністративної будівлі відомства.