Які можливості використання чорної горобини?
Настав сезон чорноплідної горобини (або, як її ще називають, аронії) - ягоди, яку не кожен знає, як правильно переробити, щоб отримати максимальну користь. А чорна горобина для людського організму надзвичайно корисна: вона захищає від раку, покращує кровообіг, затримує прогресування очних хвороб і підвищує імунітет. З неї можна готувати джеми, варення, настоянки та соки, повні вітамінів, які зігріють вас холодними вечорами. Спробуйте прості рецепти соку, пюре, сиропу, варення і наливки із чорноплідної горобини, які пропонує ZAXID.NET.
Рецепт соку із чорноплідної горобини
Ви можете зробити сік у скороварці. Посипте вимиті плоди цукром, а потім налийте води в нижню частину скороварки. Під дією гарячої пари плоди випустять сік. Розлийте сік у стерилізовані пляшки або банки і залиште охолоджуватися. Щоб переконатися, що ваші консерви збережуться протягом зими, варто їх пастеризувати. Для цього прокип'ятіть пляшки та банки приблизно 10-15 хвилин. Потім вийміть з каструлі і поставте догори дном.
Сік можна приготувати й у звичайній каструлі: спочатку засипте чорноплідну горобину цукром, потім залийте водою та доведіть до кипіння. Варіть суміш близько 20-30 хвилин. Після цього процідіть отриману рідину, розлийте в пляшки або банки та дайте їй охолонути. Для покращення смакового профілю можна додати сік лимона або апельсина, а також листя вишні, що допоможе зменшити терпкість напою.
Чорноплідна горобина - чудове доповнення до чаю, основа для желе та настоянок. Завдяки своєму насиченому кольору вона ідеально підходить для підфарбовування інших фруктових соків, лікерів та вин.
Рецепт сиропу з чорноплідної горобини
Сироп з горобини має відмінний смак, коли його просто розвести у воді або чаї, і він також прекрасно зберігається.
Сироп володіє загальнозміцнюючим ефектом, сприяє підтримці імунної системи та рекомендований при підвищеному артеріальному тиску. Для максимального ефекту вживайте по 2 чайні ложки щодня, розводячи їх у теплій воді або чаї. Будьте уважні, оскільки надмірне споживання аронії може призвести до дискомфорту в печінці.
Пюре з чорноплідної горобини
Чорноплідну горобину розім'яти з цукром у пропорції 1:1. Нагріти отримане пюре приблизно до 70°C і розлити гарячим по банках. Для покращення смаку додайте до горобини інші фрукти, наприклад, кислі яблука. Не забудьте пастеризувати кінцевий продукт приблизно 15 хвилин у гарячій воді.
Рецепт наливки з чорноплідної горобини
Покладіть два кілограми горобини в морозильну камеру на 1-2 дні. Потім прокип'ятіть листя вишні в 4 літрах води близько 30 хвилин. Листя має солодкий, освіжаючий аромат і після додавання до горобини, пом'якшить її терпкий смак. Додайте горобину і варіть ще півгодини. Після охолодження вичавіть фрукти через сито, додайте 2 кг цукру та лимонний сік і варіть, доки цукор не розчиниться. Знову охолодіть, додайте літр спирту. Дайте продукту настоятись щонайменше місяць.
Рекомендується вживати настоянку в обмежених дозах (по 25 крапель на вечір). Це допоможе зміцнити вашу серцево-судинну систему та нормалізувати артеріальний тиск.
Варення з чорноплідної горобини
Обкладіть чорноплідну горобину цукром і залиште на ніч. На наступний день влийте півсклянки води і варіть на слабкому вогні приблизно 30 хвилин. Потім зніміть з плити і дайте охолонути. Після цього, безперервно помішуючи, підігрійте до бажаної густоти. Розфасуйте джем у стерильні банки, щільно закрийте їх і переверніть догори дном.
Щоб покращити смак варення, збризніть плоди горобини лимонним соком або додайте кислі яблука, груші, сік чорної смородини, виноград чи шипшину. Бажано обирати фрукти, багаті на вітамін С, оскільки горобина, багата на вітамін Р, збільшує засвоєння вітаміну С.
Якщо змішати чорноплідну горобину з вином і цукром та варити на невеликому вогні, отримається смачний соус, який чудово доповнить м’ясні страви та сири.