Шахраї рекламують вакансії. Кримінал - Останні новини Рівного та регіону -- Рівне Вечірнє.


Відповідно до інформації, наданої кіберполіцією, злочинці розсилають в месенджерах повідомлення з обіцянками швидкого заробітку. Суть їхньої схеми полягає у так званій популяризації продуктів на відомій платформі електронної комерції. Потенційні жертви повинні придбати певний товар, а згодом реалізувати його на іншому сайті, який належить шахраям.

Усі, хто дав згоду на цю "діяльність", отримували завдання від кримінальних елементів, які обіцяли винагороду за їх виконання.

На початкових стадіях українці справді мали можливість отримувати скромні суми на свої банківські картки. Це стало методом залучення їх до злочинної діяльності. Пізніше зловмисники почали вимагати реєстрації на своєму веб-сайті та проведення операцій з купівлі-продажу товарів відповідно до вказівок "менеджерів".

Для придбання товару українці змушені були поповнювати свій баланс в особистому кабінеті, переводячи свої гроші на банківські картки, вказані злочинцями.

Зловмисники вимагали від жертв повторних переказів коштів на свої банківські картки для виведення грошей. Цей процес тривав, поки жертви не усвідомлювали, що мають справу з аферистами.

Які способи захиститися від шахрайства?

Не варто намагатися отримати гроші від шахраїв, навіть якщо ви вже знаєте про цю "схему". Будь-яка взаємодія з ними несе в собі загрозу втрати ваших коштів.

Уникайте натискання на підозрілі посилання!

Переконуйтеся в безпеці веб-сайтів, де вводите свої фінансові дані!

Якщо ви випадково опублікували дані своєї платіжної картки чи інтернет-банкінгу на недовірливому сайті, терміново зв’яжіться з банком, використовуючи номер, вказаний на зворотному боці картки. Наполягайте на блокуванні коштів на вашому рахунку, а у разі несанкціонованого зняття грошей - на блокуванні транзакцій. Також зверніться до банку-отримувача коштів, щоб ініціювати їх блокування або повернення.

Якщо ви стали жертвою інтернет-шахрайства, негайно повідомте про це кіберполіцію.

Більше інформації про правила платіжної безпеки в інтернеті читайте на сайтах НБУ та Держспецзв'язку.

Інфографіка "Не погоджуйтеся на вакансії, де від вас вимагають фінансових вкладень!"

Related posts