Схожа на Hammer: Україна розробила свою унікальну високоточну планувальну бомбу.


Український оборонний промисловий сектор займається створенням високоточних авіабомб планувального типу. У разі успішної реалізації цієї розробки, вона може стати важливим інструментом для нанесення ударів по об'єктах на російській території.

Новітня авіабомба обладнана ракетним прискорювачем і висувними крилами, що може дозволити їй подорожувати на відстань до 65 кілометрів. Цю інформацію оприлюднив Forbes.

Україна готується дати відсіч російським окупантам, які щодня застосовують сотні авіабомб для ударів по позиціях ЗСУ та населених пунктах. Прототип нової бомби вже випробували на бомбардувальнику Су-24, що стало важливим кроком у розробці нової зброї. Також нову українську бомбу зможуть нести Су-27 та МіГ-29.

Повітряні сили Збройних Сил України планують оснастити свої літаки бомбами, виготовленими в Україні, щоб не залежати лише від американських JDAM-ER і французьких AASM Hammer. Нова українська авіаційна бомба з крилами та ракетним прискорювачем на хвості має значну схожість з Hammer.

Варто зазначити, що Франція пообіцяла постачати Україні лише 50 авіабомб Hammer на місяць, тоді як російські окупанти щодня застосовують понад сотню КАБів.

Аналітики вказують на те, що розробка власних високоточних боєприпасів дозволяє Україні зменшити залежність від непостійних партнерів у сфері критично важливих військових ресурсів. Виробництво боєприпасів на місцевому рівні також служить шляхом для подолання обмежень, які накладають союзники на використання іноземних боєприпасів українськими силами, як за місцем, так і за умовами їх застосування.

Нагадаємо, українська армія досі не отримала дозволу на застосування британських крилатих ракет Storm Shadow територією Росії. При чому каменем спотикання у цьому питанні є не Британія, а Сполучені Штати. США побоюються можливої ескалації у російсько-українській війні.

Раніше з'являлася інформація, що Сполучені Штати надали Україні можливість використовувати американську зброю для атак на російські війська в прикордонних районах РФ, що межують з Харківською областю. Проте, варто зазначити, що цей дозвіл не поширюється на всі види озброєнь, які США постачають Україні.

Як інформував OBOZ.UA, Захід продовжує утримуватися від перегляду обмежень на використання Україною західних озброєнь для атак на військові об'єкти в Росії. У США цю позицію обґрунтовують тим, що такі дії були б недоцільними, оскільки Росія перемістила 90% своєї авіації вглиб власної території, за межі досяжності ракет ATACMS.

Related posts