"Складне завдання": у Польщі висловлюють сподівання, що новий міністр закордонних справ змінить стиль комунікації, який використовував Кулеба.
Голова Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив, що відставка Кулеби стала для нього несподіванкою. При цьому він підкреслив, що позиція керівника МЗС у часи війни є "вкрай складною".
Владислав Косіняк-Камиш, віцепрем'єр і міністр національної оборони Польщі, висловив думку, що відставка Дмитра Кулеби, глави МЗС України, стала "сюрпризом". Він також висловив сподівання, що новий керівник української дипломатії змінить підхід до обговорення польсько-українських історичних питань, який був характерний для його попередника. Цю інформацію надав інформаційний агентство РАР.
У середу голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив, що в Раду надійшла заява про відставку від міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Відставка Кулеби, який розпочав свою кар'єру в МЗС у 2003 році, буде розглянута на одному з найближчих пленарних засідань.
Відповідаючи на запитання щодо цього рішення під час Економічного форуму в Карпачі, Владислав Косіняк-Камиш визнав, що це стало справжнім "сюрпризом". Він акцентував увагу на тому, що Кулеба впродовж усієї війни очолював Міністерство закордонних справ України.
На запит, чи має він якісь припущення щодо причин відставки, міністр зазначив, що краще звернутися прямо до Кулеби.
"Час, який пройшов від початку конфлікту, без сумніву демонструє явну втому людей. Спостерігаючи за українською делегацією на саміті НАТО, я помітив, що їм це далося нелегко," – зазначив він, підкресливши, що роль Кулеби була "вкрай важкою".
Керівник українського Міністерства закордонних справ нещодавно відвідав кампус "Польща майбутнього", що проходив в Ольштині. Там активно обговорювали його коментарі про польсько-українську історію, де він висловив думку, що нині доцільніше "не заглиблюватись" у минуле, а зосередитись на створенні спільного майбутнього.
У середу Косиняк-Камиш ще раз підкреслив, що Україна не зможе стати членом Європейського Союзу, якщо не буде втілено "історичну правду". Він також зазначив, що нещодавно мав суперечку з Кулебою щодо тем, пов'язаних з "геноцидом польського населення, здійсненим українськими націоналістами".
Відповідаючи на запитання про це питання на пізнішій пресконференції, Косиняк-Камиш висловив сподівання, що новий очільник української дипломатії відійде від риторики, представленої його попередником щодо питань польсько-української історії. "Слова міністра Кулеби були неприйнятними", -- наголосив він. За його словами, історія призначена не тільки для істориків, а й "для всіх нас", тому що "вона є частиною нашого життя".
Міністр підкреслив, що "недоречно" виглядає те, що, попри значну підтримку з боку Варшави для Києва в останні роки, Кулеба не виявив належної поваги до цієї важливої теми.
Нагадаємо, на думку очільника Міноборони Польщі, питання Волині -- це відкрита рана, яка -- доки не загоїться -- завжди буде перешкодою для хороших відносин між Польщею та Україною. "Я хочу подолати цю перешкоду таким шляхом: ексгумація, поминання і відхід від героїзації українських націоналістів на чолі з Бандерою, які просто знищили Польщу", -- заявив Косиняк-Камиш.