Служила у війську, а згодом потрапила під вплив мафії: біженка поділилася своїм досвідом життя в Північній Кореї.
Сойон Лі служила у північнокорейській армії, тяжко працювала у вугільній шахті, потрапила до рук китайської "шлюбної мафії" та заледве втекла до Південної Кореї на човні. Досі в таборах КНДР лишається її син.
Сойон Лі народилася в Корейській народно-демократичній республіці у 1975 році, і за життя у рідній країні їй довелося зіткнутися з тяжкою працею, голодом, насильством і незносними умовами життя. Їй вдалося втекти за кордон, зараз Сойон живе у Південній Кореї та керує організацією для північнокорейських біженців. Про те, яким є життя на її батьківщині, жінка розповіла виданню Bild.
Сойон Лі з’явилася на світ у сім'ї професора, який був відданий принципам партії. Щоб мати можливість приєднатися до керівних рядів, їй знадобилося 10 років служби в армії Північної Кореї. Під час цієї служби її погляди на ідеї домінуючого режиму країни зазнали суттєвих змін.
"Замість того, щоб служити своєму народу, я мусила у солдатській формі грабувати поля і без того найбідніших фермерів", -- розповіла Лі.
До своїх 27 років вона прожила в ізоляції разом із іншими жінками-військовими, постійно відчуваючи голод і зазнаючи зловживань з боку командування. Після служби в армії Сойон не змогла продовжити навчання в університеті і була змушена два роки працювати в шахті на видобутку вугілля без необхідних інструментів.
Поштовхом до втечі до Китаю у 2006 році стало домашнє насильство, якого жінка зазнала у примусовому шлюбі.
"Це забрало мою останню радість у житті", -- пояснила Сойон.
Втеча -- дуже ризикований захід, бо тих, хто перетинає кордон, може спіймати і повернути назад китайська поліція. Перебіжчиків вважають зрадниками, депортують до таборів і там ставляться до них особливо жорстоко.
За допомогою Лі звернулася до контрабандистів, які виявилися так званою "шлюбною мафією". Злочинці з Китаю та Північної Кореї обіцяють північнокорейським жінкам допомогти у втечі за кордон, забезпечити роботою і гідною зарплатою. Натомість жінкам загрожують зґвалтування, примуси до шлюбу і залучення до проституції.
У 2014 році Лі нарешті змогла втекти з Китаю до Південної Кореї, але їй довелося залишити свого дванадцятирічного сина за "залізною завісою". Хоча вона мала достатньо коштів і зв'язків, щоб вивезти дитину, китайська влада затримала хлопчика і повернула його назад до КНДР. Зараз її 21-річний син Хан Чон Чонг, за словами Сойон, залишається в одному з таборів, що належать Кім Чен Ину.
"Його жорстоко катували, вибивали зуби та ламали ноги. Але він все ще живий — це єдине, що я можу сказати," — промовила Лі.
В даний час вона очолює організацію, що підтримує північнокорейських біженців у місті Пхьонтек, Південна Корея. Журналісти повідомляють, що з 1998 року приблизно 35 000 жителів Північної Кореї змогли втекти до Південної Кореї.
Нагадаємо, що 24 жовтня агентство Reuters інформувало про те, що режим Кім Чен Ина захоплює сім'ї солдатів, відправлених до Росії, у заручники. Влада ізолює родини військових, щоб запобігти поширенню інформації.
Також у цей день ЗМІ писали, що, на думку південнокорейських військових, РФ використає підрозділи з КНДР як "звичайне гарматне м'ясо".