Сполучені Штати дали згоду на передачу Україні далекобійних крилатих ракет JASSM - повідомляє Reuters


Крилата ракета AGM-158 JASSM. Зображення: Вікіпедія

Згідно з даними агентства Reuters, передбачається, що восени цього року буде оголошено про додавання ракет Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM) до військового пакету допомоги, хоча остаточне рішення ще не прийнято. Три джерела підтвердили цю інформацію агентству, проте побажали залишитися невідомими, оскільки не мають права обговорювати це питання.

Як інформує "Kreschatic", надання Україні ракет JASSM може значно вплинути на стратегічний баланс у конфлікті, оскільки дозволить досягати більшої частини Росії високоточними боєприпасами, що є важливою темою для адміністрації Байдена.

Військові аналітики припускають, що отримання JASSM, які є малопомітними для радарів і можуть вражати цілі на значно більшій відстані, ніж більшість ракет, які зараз є на озброєнні України, може змусити Росію відсунути свої бази постачання та командні центри на сотні кілометрів, що значно ускладнить її здатність підтримувати наступальні операції.

Запуск цих ракет з позицій поблизу північного кордону України з Росією може дозволити уразити військові об'єкти в таких містах, як Воронеж і Брянськ. На півдні, використання їх поблизу лінії фронту дозволить завдавати ударів по авіабазах чи військово-морських об'єктах у Криму.

На даний момент ракети JASSM інтегровані лише з літаками, розробленими в США. Проте в майбутньому Україна планує отримати кілька десятків F-16, кожен з яких зможе нести по дві такі ракети. Один з американських посадовців також зазначив, що ведуться зусилля для адаптації ракети до використання з іншими літаками, які є в арсеналі України, про що раніше не повідомлялося. Хоча деталі про те, з якими саме літаками можуть використовуватися JASSM, не розголошуються, Україна має у своєму арсеналі радянські МіГ-29, Су-24 і Су-27.

У попередньому місяці видання Politico зазначило, що адміністрація Байдена розглядає можливість надання JASSM Україні.

Потреба України в додатковому озброєнні, особливо в більш потужній зброї, зростає на тлі посилення тиску з боку російських сил на східному фронті. JASSM старішого зразка, які виробляє компанія Lockheed Martin, мають дальність польоту близько 370 км і здатні маневрувати на низькій висоті, уникаючи засобів протиповітряної оборони.

Передача цих ракет може також збільшити тиск на Вашингтон у питанні зняття обмежень на використання американського озброєння в Україні, оскільки їхня ефективність буде обмежена, якщо не буде дозволено завдавати удари по цілях на території Росії, підкреслив один із представників Конгресу.

Сполучені Штати Америки до цього часу з обережністю ставилися до надання озброєння, яке могло б завдавати ударів по глибоким тиловим об'єктам Росії, через побоювання щодо загострення конфлікту. Проте можливі зміни у стратегічному співвідношенні сил можуть змусити Вашингтон переглянути свою політику.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Сполучені Штати можуть передати Україні крилаті ракети великої дальності

Related posts