Стратегію розвитку населення необхідно затвердити до кінця вересня.


Стратегію демографічного розвитку на період до 2040 року, яка є складовою програми співпраці України та ЄС, мають затвердити до кінця вересня

Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак, повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко.

Вона зазначила, що в даний момент триває підготовка стратегії для подачі на затвердження в Кабінет Міністрів.

"Стратегія демографічного розвитку розробляється до 2040 року... Стратегію справді має бути затверджено до кінця вересня, стратегія є складовою частиною українського плану, тобто нашої програми співпраці з Європейським Союзом", - сказала Марчак.

Перша заступниця очільника Міністерства соціальної політики роз'яснила, що у цьому документі наведені аспекти, які стосуються рівня народжуваності, ранньої смертності та негативного впливу зовнішньої міграції.

"Це три основні сфери, в яких в Україні спостерігається надзвичайно негативна статистика, а динаміка лише погіршується. Для нашої країни вкрай важливо вжити заходів для вирішення цих проблем," - зазначила вона.

За словами Марчак, безпека є важливим фактором для людей, аби повернутися в Україну.

"Але крім цього є інші фактори. Наприклад, коли ми говоримо про безпеку, є досвід Ізраїлю, де дуже жорсткі будівельні норми і кожне житло має бути облаштоване безпечними укриттями. Ми в будь-якому разі маємо розуміти, що в довгостроковій перспективі все наше житло має бути облаштовано укриттями не в 15 хвилинах ходьби", - розповіла вона.

Також заступниця міністра наголосила на питанні економічної самостійності.

"На ринку праці існує складна ситуація: з одного боку, багато людей не можуть знайти роботу, а з іншого — спостерігається значний дефіцит кадрів. Для вирішення цієї невідповідності необхідно впроваджувати програми перенавчання та якісні курси перекваліфікації, щоб кожен, хто прагне працювати, міг отримати достойну роботу з відповідною оплатою," - зазначила Марчак.

Держслужбовиця підкреслила, що важливими факторами є наявність індивідуального житла та необхідної інфраструктури, зокрема дитячих садків.

У відповідь на питання про те, скільки українців може повернутися з-за кордону, Марчак зазначила, що наразі робити прогнози з цього приводу передчасно.

"Коли ми будемо розуміти строки завершення війни й наскільки в нас будуть безпечні умови і головне, які економічні перспективи ми зможемо кожній родині запропонувати - тоді будь-які оцінки будуть вже релевантні", - додала вона.

Related posts