Через тіло 17-річного юнака пройшов струм із напругою 27 тисяч вольт, але він зміг вижити.


Те, що Максим зумів пережити та повністю відновитися після опіків на 40% тіла, справжнє диво.

До Львова для участі в Міжнародній конференції з опікових травм прибув швейцарський пластичний хірург Клемент Шістел. Напередодні він відвідав дитячу лікарню святого Миколая Першого медобʼєднання, де мав можливість зустрітися з двома українськими дітьми, яких раніше лікував у Швейцарії. Інформацію про це оприлюднила пресслужба Львівської міської ради, повідомляє DailyLviv.com.

Два хлопчики мають однакові імена — Максими. У 2023 році їх відправили на лікування за кордон. Швейцарський уряд покрив витрати на медичну допомогу в рамках програми Medevac, що реалізується завдяки угоді між Міністерством охорони здоров'я України та Єврокомісією, за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн та численних партнерів. Це дало шанс на порятунок хлопцям, оскільки ще рік тому жодне з опікових відділень в Україні не могло надати необхідну допомогу через недостатні умови для лікування найскладніших випадків.

Молодший, 10-річний Максимко мав 70% опіків. Отримав їх під час блекаутів, коли виконуючи домашнє завдання, випадково перекинув на себе свічку, а синтетична одежа загорілася. Побачивши свого лікаря Клеменса Шістела, Максимко одразу кинувся йому в обійми, бо добре памʼятає свого рятівника.

Другий Максим має 17 років. Він отримав електротравму, коли заліз на вагон потяга. Через його тіло пройшов струм потужністю 27 тисяч вольт. Лікарі вважають, що його виживання, незважаючи на опіки, які вразили 40% його тіла, є справжнім дивом. Зараз Максим навчається на провідника, повернувшись до звичайного життя після важкого випробування, - повідомили в першому медичному обʼєднанні Львова.

Клеменс Шістел є видатним пластичним хірургом, який до нещодавнього часу очолював Центр дитячих опіків у лікарні Цюріха. Його унікальні методи реконструктивної хірургії для дітей отримали визнання не тільки в Європі, а й за її межами. Під час війни він активно допомагав українським дітям, організовуючи їх евакуацію та лікування в Швейцарії. Завдяки його інноваційному підходу до масштабних шкірних трансплантатів, багато дітей, які зазнали тяжких опіків, змогли повернутися до нормального життя та відновити своє здоров'я.

Нагадуємо, що у Львові проходить Міжнародна конференція, присвячена опіковій тематиці, в якій беруть участь провідні спеціалісти з опікової, пластичної та реконструктивної хірургії з таких країн, як Норвегія, Швейцарія, Португалія, Тайвань, Україна, Австралія та Велика Британія.

Related posts