В Албанії студентам медичних спеціальностей заборонили виїзд за межі країни після завершення навчання та отримання диплома.


Албанський парламент прийняв новий закон, що стосується студентів-медиків державних університетів. Відтепер вони зобов'язані підписати угоду про працевлаштування в країні на термін не менше трьох років після закінчення навчання, інакше їм доведеться компенсувати повну вартість свого навчання.

Згідно з інформацією, яку надає портал BIRN, про це повідомляє "Європейська правда".

Ухвалене законодавство передбачає, що студенти медичних університетів, які закінчили навчання, повинні або повністю відшкодувати його вартість, або ж погодитись на роботу в державних закладах.

У недавньому випадку Міністерство охорони здоров'я Албанії зобов'язане протягом трьох місяців забезпечити студентів-медиків роботою.

Запропонований закон спочатку передбачав, що студенти повинні залишатися в Албанії та працювати протягом п'яти років після завершення навчання. Однак студенти-медики виявили незгоду з цим і подали скаргу до Конституційного суду.

У січні суд оголосив, що запропонований закон має часткову неконституційність, зазначивши, що студенти-медики зобов'язані залишатися і працювати в Албанії протягом трьох років замість п'яти.

У червні студенти подали заяву до Європейського суду з прав людини, проте рішення у цій справі досі не прийнято.

Дії уряду Албанії зумовлені значною еміграцією студентів медичних спеціальностей, які вже протягом кількох років виїжджають на роботу до європейських країн, зокрема Німеччини, відразу після завершення навчання.

Згідно з інформацією, наданою Албанською медичною федерацією у 2022 році, протягом останнього десятиріччя близько 3000 медичних працівників вирішили виїхати з країни.

Згідно з останніми даними перепису, кількість населення Албанії з 2011 року зменшилась на 14%, і наразі налічує 2,4 мільйона осіб.

Related posts