Інноваційні технології безпеки Volkswagen: огляд та деталі - Auto24


Volkswagen надав Auto Express ексклюзивний короткий огляд своїх поточних і майбутніх функцій допомоги водієві , які спрямовані не лише на підвищення безпеки пасажирів у транспортному засобі, а й на вразливих учасників дорожнього руху.

Цікаво, що Volkswagen прийняв рішення закрити цілий виробничий майданчик через проблеми з дверними ручками своїх автомобілів.

Протягом певного періоду "активні капоти" виконували важливу роль у забезпеченні безпеки пішоходів. Вони були розроблені, щоб збільшити відстань між відносно м'якими тілами людей і жорстким металевим блоком двигуна, подібним до скелі, що сприяло зниженню ризику та серйозності травм.

Нове рішення Volkswagen під назвою Proactive Pedestrian Protection, як і більшість активних капотів, працюватиме в парі з автономною системою екстреного гальмування (AEB). Проте, хоча більшість систем використовують акселерометри для виявлення руху та піротехніку для розгортання капота, альтернатива VW натомість включає датчики з налаштування AEB для визначення розміру перешкоди та - якщо вона ідентифікує щось, на його думку, може бути вразливим учасником дорожнього руху - капот підніметься за допомогою пружинного механізму.

Це може виглядати не надто відмінно від інших аналогічних рішень, проте це означає, що витрати на ремонт без використання піротехніки значно зменшаться. У VW зазначають, що у випадку зіткнення, відсутність піротехнічних елементів також може полегшити процес ремонту системи.

Уявіть собі: ви сидите в машині, добре знаючи, що у вас ось-ось вріжуться. На щастя, на цей раз транспортний засіб, що приїжджає, є нічим іншим, як найдорожчим у світі м'яким ігровим набором. До того ж у вас є система проактивного захисту пасажирів (POP) VW, яка надійно тримає вас на місці.

Для ілюстрації цієї системи Volkswagen ухвалив рішення провести тест, використовуючи свій спеціальний "м'який автомобіль" (насправді, це конструкція з пінопласту та брезенту, закріплена на роботизованій платформі вартістю 800 000 фунтів стерлінгів), у Volkswagen Passat, в той час як ми займали місце за кермом.

Коли автомобіль зіткнувся з нами, ремені безпеки з попереднім натягом притисли нас назад на наші сидіння, а вікна зачинилися, щоб оптимізувати ефективність подушки безпеки. Останні, звичайно, було вимкнено для цього експерименту задля нашої власної безпеки. Автомобіль також увімкнув аварійні вогні, і в разі справжньої аварії автоматично викликав екстрені служби.

Уявіть собі ситуацію, коли ви засинаєте за кермом або відчуваєте раптове самопогіршення і втрачаєте свідомість. У такому випадку новітня система "Emergency Assist" від Volkswagen призначена не тільки для забезпечення безпеки водія, але й для захисту інших учасників дорожнього руху.

Коли система виявляє, що кермо залишається нерухомим більше 20 секунд, водій отримує сигнал на приладовій панелі з проханням відновити контроль над автомобілем. У разі відсутності реакції, транспортний засіб почне здійснювати легкі поштовхи, активуючи гальма та натягуючи ремені безпеки, щоб спробувати розбудити водія.

Подальша відсутність активності призведе до того, що автомобіль з'їде на узбіччя, використовуючи різноманітні датчики, розташовані навколо нього, для безпечного зміщення в іншу смугу. Після цього машина активує аварійні вогні і подасть звуковий сигнал, щоб привернути увагу інших водіїв. Вона також викличе екстрену службу допомоги та переконається, що двері розблоковані, а фари увімкнені, щоб забезпечити швидкий доступ у разі серйозного стану водія.

Ось кілька корисних порад від поліції на випадок, якщо ви стали свідком або учасником дорожньо-транспортної пригоди.

Виїхати з перехрестя може бути складно, особливо коли автомобіль з'являється нізвідки. Система допомоги при перехрестях від VW спрямована на уникнення зіткнень, використовуючи радарні детектори з обох боків переднього бампера, щоб визначити будь-який поперечний рух і застосувати гальма. Протягом 400 мілісекунд транспортний засіб може визначити, чи можливе зіткнення, і таким чином застосувати гальма. Така швидка реакція означає, що ця функція також можлива для роботи на сліпих перехрестях і на швидкостях приблизно до 40 миль/год.

Законодавство в Європі встановлює, що автономні системи безпеки не мають права виїжджати на зустрічну смугу для уникнення зіткнень. Враховуючи, що експерти з безпеки VW зазначають: "гальмування є ефективним лише для уникнення аварій при швидкості до 60 км/год", команда розробників створила нову технологію, яка використовує вже існуюче обладнання. Ця система здатна обійти велосипедиста або інших уразливих учасників дорожнього руху без жодного втручання з боку водія.

Volkswagen інформує, що їхня система може бути модернізована через бездротове оновлення, хоча наразі вона все ще знаходиться на етапі попередньої розробки. Крім того, автомобіль має можливість створювати вібрації через гальмівну систему, щоб сповістити водія про можливу небезпеку, а також може бути деактивований шляхом рухів кермом.

До речі у поліції нагадали, як велосипедистам стати більш помітними

Volkswagen, подібно до багатьох інших автовиробників, пропонує свою інтерпретацію автономного водіння другого рівня. Ця система передбачає адаптивний круїз-контроль, автоматичне утримання в смузі, а також функцію для автоматичної зміни смуги.

Що, мабуть, робить VW унікальним, то це тип системи та його інтеграція зі 'swarm' data. Ідея в наступному: на вулицях є мільйони автомобілів VW, і ця технологія зможе спостерігати за швидкістю та напрямком руху інших транспортних засобів, щоб передбачити небезпеку, залишатися на смугах без дорожньої розмітки або перенаправляти маршрути супутникової навігації, щоб уникнути заторів. Усі ці дані зберігаються анонімними, щоб зберегти конфіденційність власників.

З'являться нові можливості, серед яких буде функція розпізнавання світлофорів, що дозволить зупиняти автомобіль на червоному сигналі та автоматично запускати його рух, коли загориться зелене світло, без потреби в управлінні водія.

Related posts