Тестування Cupra Formentor: плюси та мінуси спортивного кросовера


Кросовер Cupra Formentor з самого початку вражає своїми 310 кінськими силами, які здатні захопити дух і спонукати до порушення правил дорожнього руху. Але чи може цей автомобіль стати надійним компаньйоном для щоденних поїздок, як у місті, так і на міжміських маршрутах? Журналісти РБК-Україна провели тиждень разом із цим іспанським красенем, подолавши майже 2000 кілометрів, і тепер готові поділитися своїми враженнями.

Перед тим як розпочати розповідь про яскравий кросовер, слід згадати, на який бренд полював концерн Volkswagen на початку 2010-х років. Так, це була Alfa Romeo. Тоді компанія відчувала потребу в молодіжному бренді, аби урізноманітнити свою масову продукцію, яка страждала від одноманітності. Проте FIAT відмовився продавати своє ім'я. Тож єдиним шляхом стало створення власного спортивного бренду, взявши за основу лінійку "потужних" моделей Seat. Таким чином з'явилися Cupra Ateca та Cupra Leon...

Кросовери - це історія останніх 30 років, а от спортивні кросовери - це вже справжній тренд сьогодення. Саме тому топ-менеджерам Volkswagen Group при розробці першої самостійної моделі марки здалось замало просто оснастити вже існуючу серійну модель з арсеналу іншого бренду потужним двигуном. Саме так і побачив світ кросовер, який не має аналогів у десятці інших брендів концерну.

Форментор - це найпівнічніша точка іспанського острова Майорка, а не вигадане слово, як у деяких німецьких аналогів. Спільним між автомобілем та мисом є не лише їхня назва, а й досить складний рельєф: для мису це вражаючі скелі, а для кросовера - витончені лінії на дверях, крилах та обох бамперах.

Незважаючи на унікальний дизайн екстер'єру, наш герой має певні спільні риси з іншими моделями концерну. По-перше, слід зазначити, що його габарити аналогічні. Колісна база становить 2680 мм, так само як у Volkswagen Tiguan. За довжиною (4450 мм) Formentor також близький до цього німецького кросовера, а ширина (1839 мм) повністю збігається. Однак, варто зазначити, що Cupra виявляється на 121 мм нижчою (1511 мм).

У вечірній час водія вітають логотипи марки, які освітлюють простір біля дверей. Це може здаватися простим доповненням – вбудований у дзеркало заднього виду ліхтарик, але він надає автомобілю особливого шарму і постійно нагадує, що ви за кермом одного з найновіших брендів у світі.

У салоні кросовера водія зустрічає анатомічне крісло з чудово розвиненою боковою підтримкою - і спина, і поперек впевнено тримаються на місці навіть при активному маневруванні на серпантинах. При цьому інженерам вдалось втримати баланс "щільності" крісел з комфортом - навіть за 600-700 км в дорозі не хочеться зупинятись на перерву через втому. Єдине, що під кінець шляху захотілось більше висунути "валик" бокової підтримки спини. Варто зазначити, що сидиш у авто не "по-кросоверному" низько.

Досвідчений власник автомобілів групи VAG знайде чимало знайомих елементів. Наприклад, аналогічні підрульові перемикачі можна спостерігати на інших моделях "Сеат" та "Фольксваген". Кнопки для відкриття багажника, електронний ручник та інші елементи другорядних функцій також виконані в єдиному стилі, характерному для автомобілів концерну. Проте це не можна вважати недоліком моделі – це просто ще один приклад уніфікації.

У центрі передньої консолі розміщений великий сенсорний екран мультимедійної системи. Відповідаючи сучасним трендам автомобільної індустрії, налаштування "мікроклімату" та режимів водіння інтегровані в меню 12-дюймового сенсорного дисплея, що може не всім припасти до душі. Головне меню інфотейнменту спочатку виглядає досить насиченим, і потребує часу для звикання. Однак, коли на екрані з'являється зображення з передньої чи задньої камери, процес паркування стає справжнім задоволенням. А якщо ви бажаєте розслабитися, електронні асистенти пропонують функцію автоматичного паркування.

Протягом тижня знайомства з автомобілем я здійснив кілька поїздок у нічний час. Зовнішні світлодіодні фари, хоча й виглядають досить просто без будь-яких вражаючих графічних елементів, оснащені адаптивною технологією. Вони ефективно "вирізають" зустрічні автомобілі, не засліплюючи інших водіїв, при цьому забезпечують відмінне освітлення узбіччя та ділянок дороги, вільних від транспорту.

Цікаво, що "адаптивний дальній" вмикається вже після 30 км/год. До речі, ранками та вечорами вдавалось милуватись через великий панорамний дах. Дуже незвично, що управління "шторкою" даху та зсувним люком винесено не сенсорні "смужки" на даху. Хоча це доволі зручно навіть у русі.

Стильний спортивний силует має і зворотній бік - це невеликий розмір багажного відсіку. За цифрами все ніби й непогано - це 450 літрів, але доволі висока висота порогу дещо обмежує користування відсіком.

Перед запуском кросовера я вирішив ознайомитися з режимами, які пропонує автомобіль. Усе управління здійснюється через сенсорний екран. Машина має три попередньо налаштовані режими: "Комфорт", "Спорт" та "Cupra". У режимі "Комфорт" автомобіль намагається діяти максимально плавно: двигун працює на нижчих обертах, а передачі переключаються на більш високі. Проте, варто лише натиснути на акселератор "в підлогу", як авто миттєво активує понад 300 "коней", готових до швидкого старту, і стрімко прискорюється.

Справжній потенціал іспанського кросовера, який має спортивне ДНК, виявляється в його спортивному режимі. За моїми спостереженнями, динаміка розгону з місця до 100 км/год залишається практично незмінною в усіх режимах. Проте в "Спорті" та "Купрі" кросовер завжди готовий до активного водіння: він підтримує високі оберти до останнього і вражаюче перегазовує при перемиканні на нижчу передачу. Тому рекомендуємо іноді вимикати музику або навіть відкрити вікна, адже за кермом Formentor насолоджуватися звуками 310-сильної "турбочетвірки" - це справжня розкіш.

Але у активного водіння є й негативний аспект - витрати пального. Якщо ви будете часто прискорюватись і активно "гнатись", слід бути готовим до споживання 13-14 літрів на 100 км. Проте стильний кросовер може продемонструвати й економічність. На трасі, встановивши "круїз" на 120 км/год, автомобіль цілком може обмежитись 7-7,3 л/100 км. У міських умовах "іспанець" в середньому споживає від 8 до 9 літрів на кожну сотню кілометрів.

Від емоцій - до технічних подробиць. Герой нашого тесту оснащений бензиновим турбомотором 2.0 TSI потужністю 310 к.с. і максимальним крутним моментом у 400 Нм. Разом з ним "співпрацює" роботизована трансмісія DSG з двома зчепленнями на сім передач та повний привід 4Drive з муфтою з функцією електронного самоблокування на задній осі. З місця до 100 км/год Cupra Formentor розганяється за 4,9 секунди, а максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці у 250 км/год.

Багатоважільна підвіска кросовера має унікальний характер, що гармонійно поєднується з особливостями самого автомобіля. Цікаво, що її не можна однозначно охарактеризувати як жорстку. Так, при переїзді через великі ями автомобіль видає неприємні звуки, але найскладніше "підвіска" реагує на часті поперечні хвилі асфальту. У той же час, з'єднання асфальту, повздовжні нерівності, а також лежачі поліцейські і подібні перешкоди автомобіль сприймає досить спокійно, що дозволяє комфортно їздити щодня без втоми.

Ціни на автомобіль Cupra Formentor у офіційних дилерських центрах стартують з 1 566 652 грн. За цю вартість покупець отримує модель з потужністю 190 кінських сил, оснащену 2,0-літровим бензиновим двигуном. Якщо ж ви прагнете мати справжній спортивний автомобіль у кузові кросовера, вам слід бути готовим витратити від 1 724 723 грн. Звісно, остаточна ціна може зрости внаслідок вибору додаткових опцій, таких як кольори, диски або оздоблення інтер'єру.

Related posts