У десять разів дорожчі за FPV-дрони: для чого Україні потрібні БПЛА Switchblade, що вміщуються в рюкзак, - Forbes


Американська фірма AeroVironment активно вдосконалює свої дрони Switchblade, певні моделі яких вже знайшли застосування у конфлікті в Україні.

Конфлікт в Україні започаткував нову еру в застосуванні безпілотних літальних апаратів, зокрема, американських Switchblade, що виготовляються компанією AeroVironment. З початку 2022 року Сполучені Штати надали Україні 700 одиниць Switchblade 300 - ракет, кожна з яких оцінюється в 50 000 доларів, повідомляє Forbes.

Видання повідомляє, що ці БПЛА досить маленькі, щоб їх можна було навіть носити в солдатському рюкзаку і запускати з мінімальними зусиллями. Раніше вони використовувалися американськими спецпідрозділами в Іраку та Афганістані для знищення "особливо цінних" повстанців на відстані до 10 кілометрів, заявляють журналісти.

А зараз Україна "полює" за цінними російськими батареями ППО за допомогою нової, більшої версії Switchblade 600, вартістю 200 000 доларів і дальністю дії 40 кілометрів. Україна отримала сотні таких БПЛА, і ще 600 обіцяно в рамках нещодавнього пакету допомоги від США.

"Для країни, яка не може дозволити собі ескадрильї літаків по 100 мільйонів доларів або бойові гелікоптери по 30 чи 40 мільйонів доларів, це вирішення проблеми", - заявив керуючий директор Capital Alpha Partners Байрон Каллан.

ЗМІ повідомляють, що війна в Україні перетворилася на справжню тестову платформу, де виробники мають можливість випробовувати та вдосконалювати свої технології. Зокрема, компанія AeroVironment зіткнулася з серйозними викликами, пов'язаними з російською радіоелектронною боротьбою (РЕБ), яка, за різними даними, суттєво ускладнила роботу численних західних безпілотників. Генеральний директор AeroVironment Вахід Навабі зазначив, що вдосконалення для подолання цих перешкод, а також покращене навчання дозволили підвищити ефективність їхнього безпілотника Switchblade до понад 80%.

Компанія вже подвоїла виробництво Switchblade на своєму заводі до 6000 одиниць на рік і планує побудувати ще один завод до 2027 року, щоб довести випуск продукції до 10 000, що означатиме близько 1 мільярда доларів доходу для AeroVironment за повного обсягу виробництва.

Хоча Україна почала використовувати економічні безпілотники, що розробляються малими компаніями та волонтерськими групами всередині країни, ці дрони, виготовлені на базі аматорських FPV-моделей, коштують близько 500 доларів, як зазначено в статті.

У компанії зазначили, що ці системи малої дальності, які часто несуть модифіковані гранати і боєголовки для РПГ, зробили так, що українцям не потрібен Switchblade 300, щоб атакувати прилеглі цілі. Але Навабі, своєю чергою, заявляє, що "безпілотники, зібрані в гаражі", не становлять особливої загрози для його бізнесу. Усе через те, що половина вартості Switchblade припадає на потужнішу боєголовку і чіткіші сенсорні системи.

Раніше УНІАН повідомляв про ворожі дрони на оптоволокні. Авіаексперт розповів, як ЗСУ з ними боротимуться. Експерт заявив, що вже є деякі пропозиції щодо протидії.

"Не будемо в даний момент їх детально обговорювати. Існують певні рішення, які дозволяють працювати проти цих дронів. Але, знову ж таки, ми звертаємо увагу на фізичний вплив безпосередньо на ці безпілотні апарати."

Окрім того, на РФ було здійснено атаку понад ста безпілотників, внаслідок чого в кількох регіонах пролунали вибухи.

Related posts