У Києві відбудеться показ знакових німецьких фільмів у нетрадиційних локаціях поза межами кінотеатрів.


З 9 по 12 листопада Goethe-Institut в Україні організовує покази чотирьох знакових німецьких стрічок в рамках ініціативи "Кіно поза екраном: культові німецькі фільми у місті". Інформацію про подію розповсюдила пресслужба інституту.

Перший показ пройде в Мистецькому арсеналі 9 листопада о 16:00, в знаковий для Німеччини день -- день падіння Берлінського муру. Покажуть фільм "Прості складнощі Ніко Фішера" ("Oh Boy"), чорно-білу трагікомедію режисера Яна Оле Герштера 2012 року. У фільмі йдеться про юнака, який кинув університет і опиняється на порозі дорослого життя, блукаючи вулицями Берліна.

10 листопада о 19:00 в Urban Space 500 відбудеться показ фільму "Біла стрічка" відомого режисера Міхаеля Ханеке, який у 2009 році отримав Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі. Ця стрічка розкриває темну атмосферу суспільства та стосунків у родині, що проживає в селі на півночі Німеччини в переддень Першої світової війни.

У книгарні "Сенс", що розташована на Хрещатику, відбудеться показ фільму 11 листопада о 19:00. Це історична драма "Ельзер - Він міг би змінити світ" ("Elser - Er hätte die Welt verändert", 2015), створена відомим режисером Олівером Гіршбігелем. Сюжет фільму зосереджений на історії тесляра Георга Ельзера, який намагається здійснити замах на німецького диктатора.

12 листопада о 19:00 в "Довженко-центрі" відбудеться показ стрічки "Тонні Ердман" (2016) від режисерки Марен Аде, яка досліджує складні взаємини між батьком і його вже дорослою донькою. Ця стрічка була представлена Німеччиною на здобуття премії "Оскар" у категорії найкращого фільму іноземною мовою.

На завершення програми, 13 листопада о 18:00відбудеться особлива подія "Вежа. Ре:інсталяція німецького кіно" з електронним музичним супроводом наживо у Concert Hall на Кирилівській 41 у співпраці з ∄ та Photinus Studio.

"Ми прагнемо показати українській аудиторії ширший погляд на німецьке кіно, яке вже впевнено можна назвати класикою. Ця серія показів відображає наше бажання не просто продемонструвати знакові фільми, а й створити унікальний досвід, коли мистецтво виходить за межі кінотеатрів і стає частиною міського простору. Це своєрідний культурний діалог, що сприяє взаєморозумінню між нашими народами. Ми сподіваємося, що ці події дозволять відвідувачам не лише ближче познайомитися з німецьким кіномистецтвом, а й відчути його глибокий контекст і історію", -- каже директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер.

На виставку в Мистецькому Арсеналі потрібно зареєструватись, що також відкриває доступ до експозиції Олени Турянської "Агапе. Абсолютна любов". Для інших заходів вхід безкоштовний.

Goethe-Institut - культурний заклад Федеративної Республіки Німеччина, що функціонує в 98 країнах світу. Він сприяє вивченню німецької мови за межами країни, міжнародному культурному співробітництву та популяризації сучасного образу Німеччини. Заснований у 1993 році, Goethe-Institut в Україні став ключовим гравцем у просуванні українського освітнього та культурного середовища. Протягом трьох десятиліть команда Goethe-Institut в Україні організовує фестиваль "Нове німецьке кіно" в різних містах країни у співпраці з дистриб'юторською компанією Arthouse Traffic. Цього року, окрім традиційного щорічного фестивалю, Goethe-Institut планує зосередитися на класичному кіно та вивести його "на вулиці".

Related posts