У Маріуполі планується знищення ще більше 20 багатоповерхових житлових будинків російськими військами.
В тимчасово контрольованому російською армією Маріуполі, загарбники ухвалили рішення про знесення ще більше ніж 20 житлових будинків на Лівобережжі.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила міська рада українського Маріуполя.
"Зловмисники оприлюднили список з 21 адреси на Лівобережжі (6-й сектор), де заплановано знесення будинків. Мова йде про багатоповерхові будівлі, розташовані на вулицях Короленка, Гугеля, Шепотинника, а також у провулках Банному та Короленка," - зазначено в повідомленні.
У міській раді зазначили, що Лівобережжя зазнало найбільших руйнувань під час блокади Маріуполя. Після захоплення міста, так звана "адміністрація" активно займається знесенням житлових будівель у цьому районі. На вулицях Азовстальській, Ломізова, бульварі Меотиди та Морському бульварі було повністю знищено 38 об'єктів нерухомості.
Згідно з інформацією, озвученою мером українського Маріуполя Вадимом Бойченком, під час блокади міста навесні 2022 року російські загарбники знищили близько тисячі багатоквартирних будинків.
Згідно з попередніми даними, вже демонтовано понад 460 житлових будинків. Зараз триває процес зносу інших будівель, щоб знищити всі сліди своїх воєнних злочинів. На місці знесених будинків зводять нові — більшість з них призначені для продажу під іпотеку росіянам. Відомо про реалізацію близько 50 таких проектів. Це становить лише 10% "відновлення для продажу" від загальної кількості знесених об'єктів, - зазначив Бойченко.
Згідно з повідомленнями, агресивні дії Росії стали причиною однієї з наймасштабніших гуманітарних криз у Маріуполі. Місто зазнало майже 90% руйнувань через постійні обстріли.
Окупаційна "влада" обіцяла людям нові квартири, але натомість загарбники будують комерційне житло.
9 грудня 2023 року загарбники відкрили у Маріуполі перше іпотечне житло, власниками квартир стали жителі російських Ростова, Курська та Челябінська.
Окрім того, влада, що здійснює окупацію в Маріуполі, призупинила процес реєстрації нерухомості та проводить всебічну інвентаризацію житлових будівель.
Окрім цього, російські власті складають списки мешканців Маріуполя, яким буде заборонено залишатися в місті. Це стосується як осіб, що підлягають депортації, так і тих, кому не дозволять повернутися.