10 жовтня у Миколаєві не відбуватиметься розподіл питної води за допомогою трамваїв та тролейбусів.
Завтра, 10 жовтня, у Миколаєві не буде здійснюватися роздача води трамваєм та тролейбусом. Через проведення запланованих робіт з обслуговування обладнання, води не буде на стаціонарній свердловині за адресою Андреєва-Палагнюка, 17.
Цю інформацію передає Комунальне підприємство "Миколаївелектротранс".
Повідомляється, що завтра відбудеться обробка всіх резервуарів для очищеної води.
"Це вимушений крок, оскільки необхідно виконати заплановані регламентні роботи з обслуговування обладнання", -- додали у повідомленні.
У підприємстві нагадали, таку процедуру підприємство проводить кожного другого четверга місяця. Тож, найближчі дати планового обслуговування -- 14 листопада та 12 грудня.
Протягом цих днів ви можете відвідати інші пункти, де можна отримати очищену воду в місті, які працюють з 06:00 до 22:00.
Ознайомитися з усіма доступними пунктами отримання води в місті можна за цим посиланням: https://voda.mkrada.gov.ua/#/uk
Після пошкодження водопроводу з Дніпра місто Миколаїв на деякий час залишилося без водопостачання. Згодом до системи почали подавати солону воду з лиману, але сьогодні мешканці міста вже отримують річкову воду. Хоча вона і поступається за якістю дніпровській, все ж є більш прийнятною, ніж лиманська. Таким чином, майже півмільйонне населення Миколаєва отримує у свої домівки воду, яка відповідає більш високим стандартам. Про це йдеться в статті "МикВісті" під заголовком "Чому у Миколаєві знову солона вода? Пояснюємо".
З початку березня 2024 року мешканці Миколаєва звернули увагу на те, що вода з кранів стала гіршої якості – її смак став більш солоним, а колір набув жовтуватого відтінку, що не є типовим для звичайної води.
Комунальне підприємство "Миколаївводоканал" вперше висловилося щодо погіршення якості води, яка надходить до кранів мешканців, лише 15 березня. У своєму коментарі вони зазначили, що причинами цього явища є як природні, так і техногенні фактори. Крім того, представники підприємства наголосили, що у вирішенні таких складних проблем немає простих і швидких відповідей, проте роботи в цьому напрямку продовжуються.
Виявилося, що державне підприємство "Кривбасшахтозакриття", розташоване вище за течією від місця, де Миколаїв здійснює забор води, скидає в річку воду зі своїх відстійників. Кабінет Міністрів України надав цьому підприємству дозвіл на такі дії до 15 березня 2024 року, про що свідчить відповідне розпорядження, яке стосується скидання надлишків зворотних вод у річку Інгулець. Мова йде про воду, що повертається у річки після її використання через технічні споруди підприємства, і може бути представлена у вигляді стічної, шахтної, кар'єрної або дренажної води.
Проте основною умовою отримання дозволу від Кабінету Міністрів є дотримання підприємством специфічного регламенту. Це означає, що вміст хлоридів (солей) в річці Інгулець не повинен перевищувати максимально допустиму концентрацію (МДК), яка становить 350 міліграмів на кубічний дециметр (або літр). Для досягнення цього, шахтні води повинні змішуватися з прісною водою, що дозволить розбавити їх і зменшити рівень мінералізації. На жаль, було виявлено, що цей показник перевищує норму більш ніж у чотири рази.
На відміну від екологічних інспекторів Миколаєва, фахівці з Дніпра не виявили підвищеного рівня хлоридів (солей) у водах річки Інгулець, коли підприємства Кривбасу скинули шахтні води.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль висловив свою реакцію на нещодавній матеріал "МикВісті", що стосується його суперечливого рішення - надати дозвіл на скидання шахтних вод держпідприємству "Кривбасшахтозакриття" у річку, з якої отримує воду місто Миколаїв. Він скликав нараду, на якій дав вказівку забезпечити стабільну подачу технічної води до Миколаєва.
У квітні 2024 року українська урядова влада виділила 125,5 мільйона гривень для покращення водопостачання в Миколаєві.
Невдовзі стало відомо, що для забезпечення водопостачання Миколаєва буде прокладено новий магістральний водогін, який почнеться з Нової Одеси. Виконавцем цих робіт виступить Служба відновлення та розвитку інфраструктури Миколаївської області.