У Нідерландах повідомляють про посилення кіберзагроз з боку Росії та Китаю.
Національний координатор з боротьби з тероризмом і безпеки Нідерландів (NCTV) Пітер-Яп Алберсберг заявив, що Росія та Китай посилюють кібератаки на державу та її союзників.
Цю інформацію містить щорічний звіт NCTV, опублікований у понеділок, 28 жовтня, повідомляє "Європейська правда".
За інформацією Алберсберга, Москві та Пекіну вдається "зміцнювати та розширювати" свої активності в кіберпросторі, застосовуючи дедалі різноманітніший арсенал кіберзброї. Більше того, у його звіті зазначається, що вони все частіше залучають кіберкомпанії та хактивістів до своїх дій.
Нідерландський чиновник висловлює думку, що Росія прагне проникнути в ключову інфраструктуру європейських країн та НАТО, з метою подальшого здійснення диверсійних актів у той момент, коли Кремль вважатиме це доцільним.
У той же час, як зазначає NCTV, Китай наразі переважно концентрується на кібершпигунстві, проте також готується до здійснення диверсійних операцій у кіберсфері, звертаючи увагу на активність Пекіна в Сполучених Штатах.
Згідно з доповіддю, стрімке розширення "китайської програми кіберсаботажу може перетворитися на серйозну загрозу для Нідерландів у найближчому майбутньому".
Алберсберг також підкреслює важливість нових "кібердержав", наводячи Туреччину як приклад. Ці держави не завжди здійснюють дії проти Нідерландів, проте вони проявляють агресію щодо політичних противників, які опинилися в вигнанні.
У Фінляндії вже неодноразово повідомляли про численні інциденти саботажу, кібератак і спроб дестабілізації, при цьому звинувачуючи Росію в проведенні операцій впливу на державу.
Згідно з даними Bloomberg, протягом тривалого часу російські розвідувальні органи проводили кампанію з кібершпигунства, щоб отримувати внутрішню інформацію про уряд Грузії та великі корпорації країни.