У Нью-Йорку виявили раніше невідомий вальс Шопена, створений близько 200 років тому - Радіо Максимум.
Нову композицію Леді Гаги додали до переліку музичних треків, які використовуються під час серцево-легеневої реанімації.
Куратор Бібліотеки і музею Моргана в Нью-Йорку знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена.
Об этом сообщает The New York Times.
На замітку: Журнал Time включив "Дію" до списку найкращих інновацій у світі за можливість онлайн-одруження.
Робінсон Макклеллан натрапив на рукопис цієї весни, коли досліджував запилене сховище, повне листівок і кореспонденції відомих митців і композиторів. Під номером 147 він виявив музичну ноту - маленького формату, з неяскравим виглядом, на якій було написано "Вальс" і невеличкий підпис "Шопен" у верхній частині.
Макклеллан, який також має досвід композиторства, не зміг впізнати цю композицію Шопена. Він зробив знімок рукопису та відтворив вальс у себе вдома на цифровому піаніно. Виявлений вальс виявився "вибуховим" – починався з тихих, дисонуючих звуків і поступово переходив у різкі акорди. Тож Макклеллан надіслав фотографію музичного запису провідному експерту з творчості Шопена в Університеті Пенсильванії, Джеффрі Каллбергу, який підтвердив, що раніше не бачив цього твору.
Після ретельної перевірки матеріалів, з яких складається рукопис, аналізу почерку та музичних елементів, а також консультацій з незалежними експертами, спеціалісти дійшли висновку: цей твір, вірогідно, є незнайомим вальсом Фредеріка Шопена. Ймовірно, він був створений у період з 1830 по 1835 рік, коли композитор мав 20-25 років.
Вальс відрізняється від інших робіт Шопена, але в ньому присутні характерні риси композитора, тож у справжності твору фахівці не сумніваються. Він складається з 48 тактів із повторенням і триває 80 секунд. Незважаючи на короткість, твір завершений.
Це не найскладніший твір Шопена, але це один із найавтентичніших шопенівських творів, який можна собі уявити, - зазначив піаніст Лан Лан, який зіграв вальс для The New York Times у Steinway Hall на Мангеттені.
Професор музики в Кембриджському університеті, Джон Рінк, висловлює думку, що рукописи творів Шопена можуть ілюструвати його творчу уяву та імпульс, який виник до того, як він встиг повноцінно обробити свої ідеї. Протягом свого життя композитор часто закривав помилки каракулями та чорнильними плямами, стверджуючи друзям, що хоче, щоб його твори були знищені після його смерті. Проте піаніст Стівен Гаф підкреслює, що Шопен, напевно, був би в захваті від усвідомлення того, що його музика досі викликає захоплення у слухачів.
Фредерік Шопен з'явився на світ у польському селі Желязова-Воля в 1810 році. З раннього віку, всього в 12 років, він почав грати на фортепіано, а вже у 20 років вирушив до Франції, де в 22 роки відбувся його дебютний концерт у Парижі. Протягом свого життя композитор створив близько 250 музичних творів, серед яких, за оцінками фахівців, є 28 вальсів. Шопен пішов з життя у віці 39 років у Парижі, ймовірно, через туберкульоз.