У Пентагоні спостерігається виснаження запасів ракет протиповітряної оборони, в той час як попит на них продовжує зростати, повідомляє WSJ.
Протягом року конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, збройні сили Сполучених Штатів Америки використали понад 100 ракет типу Standard Missile, загальна вартість яких сягає приблизно 1,8 мільярда доларів.
Численні перехоплювачі, що застосовуються для ураження ракет і безпілотних літальних апаратів на Близькому Сході, породжують побоювання стосовно військової готовності США в Тихоокеанському секторі.
Цю інформацію надає стаття в The Wall Street Journal.
Аналітики та офіційні особи заявляли, що Пентагон турбує можливість витратити свої запаси ракет швидше, ніж їх вдасться заповнити, а це може зробити США вразливими у разі потенційного конфлікту у Тихому океані.
Під час свого візиту до Трансильванії міністр військово-морських сил США Карлос дель Торо висловив бажання, щоб промисловість наростила випуск зенітних ракет Standard Missile. Це зумовлено тим, що Пентагон активно розміщує ці ракети в значних обсягах на Близькому Сході.
"Чим більше вдосконалюється ракета, тим більшою стає складність її розробки", - зазначив міністр.
Протягом останніх кількох років Сполучені Штати накопичили значні запаси ракет-перехоплювачів. Однак, за місяць конфлікту на Близькому Сході, країна витратила десятки таких ракет, і виробничі потужності не встигають поповнити ці запаси.
Згідно з інформацією, наданою виданням, збройні сили США застосовували ракети типу Standard Missile для оборони Ізраїлю від іранських атак, а також для протидії нападам хуситських бунтівників на західні судна в Червоному морі.
З моменту атаки угруповання ХАМАС на Ізраїль, що сталася 7 жовтня 2023 року, збройні сили США вже випустили більше 100 ракет, загальна вартість яких перевищує 1,8 мільярда доларів.
Проте збільшення обсягу виробництва є складним викликом для Пентагону. Фірми, до яких звертається Міністерство оборони США для виконання цього завдання, часто виявляють небажання його приймати, оскільки не мають впевненості, що американські військові зможуть підтримувати стабільний попит на їхні товари впродовж тривалого часу.
Посадовці Міноборони США кажуть, що вони не розкривають відомостей про свої арсенали через таємність даних та побоювання, що такою інформацією скористається проти США Іран та його союзники.