У Польщі планують притягнути до відповідальності колишнього міністра оборони Мацеревича.


У середу, 30 жовтня, у Польщі були оприлюднені попередні результати роботи спеціальної комісії, що розслідує вплив Росії та Білорусі. У документі згадується про можливість притягнення до відповідальності колишнього міністра оборони Антонія Мацеревича.

Згідно з інформацією, яку опублікувало агентство АР, як зазначає "Європейська правда", ця новина стала відомою.

Генерал Ярослав Стружик, який очолює Агентство внутрішньої безпеки Польщі, представив перші відкриті висновки розслідування, яке здійснює комісія.

Відповідно до їхніх оцінок, деякі рішення, прийняті попереднім урядом партії "Право і справедливість", вважаються такими, що можуть загрожувати інтересам Польщі.

Стружик сказав, що деякі з документів, які розглянула комісія, свідчать про існування "прямого впливу" з боку Росії, не надавши подальших подробиць. Він сказав, що багато документів залишаються засекреченими.

Він особливо акцентував увагу на Антонію Мацеревичу, який обіймав посаду міністра оборони Польщі у період з 2015 по 2018 рік. Мацеревич без жодного попереднього аналізу та консультацій прийняв рішення скасувати закупівлю семи літаків-заправників для польських винищувачів F-16. Це рішення призвело до скорочення часу, протягом якого винищувачі могли перебувати в повітрі, і, відповідно, знизило їхню здатність захищати країну.

Комісія зробила висновок, що це рішення було обумовлене "особистою ворожістю Мацеревича до європейських партнерів", охарактеризувавши його як "дипломатичну зраду".

Стружик оголосив, що справа колишнього міністра оборони Польщі буде передана до прокуратури, яка визначить, чи варто вживати подальші дії.

Комісія також звинуватила Мацеревича в тому, що він завдав шкоди операціям польських спецслужб і розвідки, закривши 10 із 15 їхніх регіональних представництв у 2017 році.

Крім того, Стружик зазначив, що комісія не виявила жодних свідчень того, що попередній польський уряд проводив переговори чи приймав рішення щодо оборони у відповідь на американські попередження про можливу агресію Росії на Україну.

Нагадуємо, що комісія, яка розслідує вплив Росії та Білорусі в період з 2004 по 2024 рік, була створена за ініціативою уряду Дональда Туска і розпочала свою діяльність у червні.

Варто підкреслити, що попередники уряду Дональда Туска, партія "Право і справедливість", також організували комісію для вивчення російського впливу. Цю комісію неодноразово критикували, зокрема в Європейському Союзі, за те, що вона нібито була націлена проти опозиційних сил. Цю ініціативу навіть охрестили lex Tusk.

Related posts