У Росії ще чотирьох представників ЗМІ визнали "іноземними агентами": що відомо про цих осіб.


Міністерство юстиції Росії додало до списку "іноземних агентів" чотирьох журналістів і письменників. Серед них регіональні журналісти Олексій Серьогін і Анна Зуєва, які висвітлювали мобілізацію та втрати російських військових в Україні.

За інформацією Радіо Свобода, Анна Зуєва є журналісткою з Бурятії, яка працювала з незалежними медіа і активно підтримує фонд "Вільна Бурятія".

Журналістка вирішила виїхати з Росії після оголошення мобілізації. У своїй публікації на Фейсбуці Зуєва повідомила, що потрапила до списку небажаних осіб після низки інтерв'ю з військовополоненими з Бурятії, Іркутської області та Забайкалля.

Олексій Серьогін, журналіст з Марій Ел, нещодавно зазнав затримання через розкриття інформації про російських солдатів, які загинули в Україні.

Журналіст, письменник та сценарист Олександр Архангельський також отримав статус "іноземного агента". Він відомий як автор програми "Письменники біля мікрофону" на Радіо Свобода, а також працював на каналі "Росія" та займав посаду заступника головного редактора в газеті "Известия". Архангельський є лауреатом премії уряду Росії та кавалером ордена Дружби, а також був членом Ради з культури при президента РФ. Він викладав на факультеті медіакомунікацій у Вищій школі економіки, але залишив цю посаду у квітні 2023 року через свою позицію проти війни з Україною. У 2024 році його ім'я згадувалося серед співробітників Центру російських досліджень в Тель-Авівському університеті.

До списку "іноагентів" також потрапив Олександр Горбачов, який здобув популярність як музичний журналіст у 2000-х і є автором кількох книг. Раніше він працював у журналі "Афіша" і був його головним редактором. Нині Горбачов очолює проєкт StraightForward, який підтримує видання документальної літератури про Росію за кордоном.

Російська влада має можливість присвоїти статус "іноземного агента" будь-якій особі, яку вони вважають під впливом закордонних сил. Однак, термін "іноземний вплив" у законодавстві має досить невизначене визначення.

Надання статусу "іноагента" вимагає, зокрема, щоквартального звітування про рух коштів на особистих рахунках та обов'язкового маркування всіх публічних повідомлень. Помилки у звітності або відсутність маркування можуть призвести до покарання, аж до ув'язнення.

З грудня 2022 року "іноагенти" більше не мають права викладати в державних навчальних закладах, організовувати публічні заходи, служити в армії за контрактом, брати участь у виборчих комісіях або виконувати обов’язки спостерігачів.

Як повідомляло OBOZ.UA, в Росії настільки відчайдушно намагаються збільшити чисельність армії, що іноді не усвідомлюють, наскільки смішними можуть бути їхні спроби. Наприклад, пропагандисти з регіонального телебачення в Чувашії вирішили створити "рекламний" ролик, присвячений осінньому призову на строкову службу.

Раніше надходила інформація про те, що працівники Служби безпеки України висунули підозру ще одному російському пропагандисту. Владислав Гулевич, уродженець Кропивницького, втік до Москви після початку російської агресії в 2014 році, звідки здійснював діяльність, спрямовану на підрив стабільності в Україні.

Related posts