У Тайвані оголосили про повну зупинку поставок до Росії обладнання, що застосовується на військових виробництвах.


Міністерство економіки Тайваню оголосило про остаточну зупинку поставок до Росії обладнання, що може бути застосоване на оборонних виробництвах.

Цю інформацію повідомляє Німецька хвиля.

Після виходу серії розслідувань про ці постачання на острові було посилено експортний контроль. Зокрема, розмір штрафу за перше порушення санкцій, запроваджених проти Росії та Білорусі, значно збільшено до 1 мільйона тайванських доларів (близько 31 100 доларів США).

Також Міністерство економіки повідомило, що проводить "інтенсивну інформаційну кампанію" серед виробників, закликаючи їх виконувати законодавчі вимоги та здійснювати моніторинг кінцевого випуску продукції.

За інформацією відомства, зміни є дієвими та обсяг експорту верстатів з Тайваню до Росії "впав до нуля".

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі! Тайвань займав ключову роль у постачанні верстатів для Російської Федерації.

У січні цього року російське видання The Insider і тайванське The Reporter опублікували спільне розслідування, в якому йшлося про те, що Тайвань, попри проукраїнську позицію влади, став головним постачальником металообробних верстатів для підприємств військово-промислового комплексу Росії. У публікації вказувалося, що цей експорт йде через треті країни, наприклад Туреччину.

У лютому Тайбей запровадив обмеження щодо ряду російських компаній, згаданих у статті.

У липні було оприлюднено нове розслідування видання The Insider, яке вказує на те, що тайванська компанія Giant Force планує обійти існуючі обмеження і поставити Росії обладнання для тестування термостійкого покриття ракетних корпусів – камеру для соляного туману. Згідно з інформацією, в цій схемі брали участь китайський завод, що належить тайваньській фірмі, малайзійська транспортна компанія та банк із Киргизстану. Однак постачання було зірвано завдяки уважності банків, зокрема китайських, які виявили занепокоєння через можливі санкції за експорт товарів з подвійним призначенням.

У доповідях британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень та американського урядового центру Open Source Centre, який займається аналізом даних з відкритих джерел на користь спецслужб США, також обговорювалося постачання тайванських верстатів до Росії.

Related posts