У Венесуелі виписали ордер на затримання опозиціонера Гонсалеса.


Суддя у Венесуелі, до компетенції якого входять справи про тероризм, видав ордер на арешт кандидата в президенти від опозиції Едмундо Гонсалеса за звинуваченнями в нібито узурпації влади, підбурюванні до заколоту, змові та саботажі. Фотографію документа розмістила в понеділок, 2 вересня, прокуратура в Каракасі.

Головний прокурор Венесуели Тарек Вільям Сааб раніше повідомив про початок розслідування стосовно Гонсалеса та опозиційної лідерки Марії Коріни Мачадо, зазначає агенція dpa.

Видача ордера на арешт Гонсалеса, як зазначає агентство, означає серйозну ескалацію репресій з боку Ніколаса Мадуро проти опозиції після суперечливих виборів.

"Вони (влада. - Ред.) втратили будь-яке відчуття реальності," – написала Мачадо у соцмережі X. "Погрожуючи обраному президенту (опозиція вважає ним Гонсалеса. - Ред.), вони лише досягнуть більшої єдності та зміцнення підтримки Едмундо Гонсалеса серед венесуельців і міжнародної спільноти," – додала вона.

Гонсалес, колишній дипломат, який в останню мить замінив у виборчому бюлетені лідерку опозиції Мачадо, переховується з моменту оголошення суперечливих результатів виборів, повідомляє агентство AFP.

Президентські вибори в Венесуелі пройшли 28 липня. Підконтрольний державі виборчий комітет оголосив, що Ніколас Мадуро, який очолював країну протягом двох попередніх термінів, здобув 51,2% голосів виборців. Примітно, що міжнародні спостерігачі не були допущені до процесу виборів.

За даними опозиції, за чесного підрахунку бюлетенів перемогу на виборах мав здобути Гонсалес із результатом близько 67 відсотків голосів. На підтвердження своїх слів противники Мадуро опублікували понад 80 відсотків бюлетенів, отриманих безпосередньо з виборчих дільниць по всій Венесуелі.

Після оголошення результатів виборів у Каракасі та інших містах Венесуели спалахнули акції протесту, спрямовані проти ймовірних фальсифікацій. Правоохоронці та військові використовували сльозогінний газ і гумові кулі для розгону демонстрантів. За різними джерелами, під час цих протестів у країні загинуло від 23 до 27 осіб.

Сполучені Штати Америки офіційно заявили про визнання переможцем на виборах кандидата від опозиції Гонсалеса.

Євросоюз закликав до незалежного перегляду протоколів виборів. Брюссель не визнає легітимність Мадуро вже другий його термін - попередні вибори в країні відбулися за аналогічним сценарієм, після чого його режим став переслідувати опозицію, а в країні почалася тривала політична криза.

2 вересня Генеральна прокуратура Венесуели звернулася з проханням про видачу ордера на арешт Гонсалеса, оскільки він не з'явився на три судові виклики для дачі свідчень щодо опозиційного вебсайту, на якому були оприлюднені результати виборів.

Related posts