У Збройних Силах України прокоментували питання про можливість зниження мобілізаційного віку до 21 року.
Як зазначив військовий, питання визначення основних вікових груп буде вирішуватися командуванням.
Питання про те, чи необхідно знизити мобілізаційний вік до 21 року в Україні, залежить від фази ведення бойових дій. Таку заяву в інтерв'ю УНІАН зробив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
Він зазначив, що Росія поки що не вичерпала свої внутрішні ресурси і активно замінює своїх солдатів на північнокорейців.
"Ми повинні готувати загальну навченість українського суспільства до опору. А рішення щодо базових вікових категорій ухвалюватиме безпосередньо командування. Нам потрібно робити ставку на технологічність війни, на навченість, потенціал. Це важливіше", - вважає Тимочко.
Крім того, не менш важливою є допомога від союзників в озброєнні мобілізованих українців, пояснив військовий:
У нас є півтора десятка підрозділів, які досі очікують на постачання озброєння від наших партнерів. Вони були мобілізовані, направлені до країн НАТО, пройшли навчання з використання їхнього озброєння та технологій, але не беруть участі у бойових діях не через брак бажання чи мотивації, а через те, що союзники не виконали свої зобов'язання щодо постачання зброї.
"Якщо відсутня зброя, це лише 'група людей', зауважив Тимочко."
"Отже, ми повинні завжди враховувати два ключові фактори: рівень підготовки та здатність забезпечити озброєнням ту кількість призваних осіб," - підсумував він.
Нагадаємо, ветеран АТО, військовий експерт Євген Дикий заявив, що ідеальний вік для бійця, який перебуває на фронті, становить від 25 до 35 років, максимум - 40 років:
На мою думку, обговорення зменшення віку не має суттєвого значення. Натомість, важливо зосередитися на питанні: чому ми досі не залучили найефективнішу вікову групу - 25-35 років?