Україна та Європейський Союз досягли угоди щодо збільшення імпорту електричної енергії до 2,1 ГВт у зимовий період.
Рік тому, восени, енергосистеми Києва та Брюсселя були повністю інтегровані.
Європейська мережа операторів електричних систем ENTSO-E підвищила ліміт імпорту електроенергії для України та Молдови на 400 МВт, встановивши нову межу на рівні 2,1 ГВт, починаючи з 1 грудня.
Цю інформацію надає європейська асоціація операторів електричних мереж ENTSO-E.
Після руйнування електростанцій в Україні внаслідок російської агресії та прогнозованого дефіциту електроенергії в зимовий період, оператори систем передачі в континентальній Європі розглянули можливість збільшення обсягів експорту електроенергії до України та Молдови. Проведені ними розрахунки дали змогу підвищити ліміт на ще 400 МВт.
"Потужність, обмежена до 2100 МВт, набуде чинності з 1 грудня 2024 року. Починаючи з березня 2025 року, оператори газотранспортної системи матимуть можливість щомісячно коригувати комерційні обмеження потужності між Європейським Союзом та Україною і Молдовою", - зазначається в повідомленні.
У цей період Міністерство енергетики України оголосило, що енергетична система країни має можливість отримувати ще 250 МВт аварійних ресурсів.
"Цей крок зміцнить українську енергетичну систему в умовах агресивних обстрілів з боку Росії та руйнування інфраструктури. Я щиро вдячний нашим європейським партнерам, зокрема єврокомісарці Кадрі Сімсон, за їх послідовну підтримку та ефективні дії, що сприяють стабільності нашої енергосистеми перед зимовими викликами," - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
На самому початку конфлікту енергетична інфраструктура України була підключена до європейської мережі операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E.