Українські фінансові установи застосовують програмне забезпечення з Росії - вийшов на світ документ Національного банку України.
Національний банк України (НБУ) зобов'язав українські фінансові установи відмовитися від використання програмного забезпечення, яке походить з Росії та Білорусі. Банки повинні подати звіт про виконання цієї вимоги найближчим часом — наказ був виданий 14 листопада, а термін виконання становить 21 день.
Цю інформацію наводить телеграма НБУ, як повідомляє "Мінфін", публікуючи відповідний документ. У ньому підкреслюється, що таке програмне забезпечення "може нести значні ризики".
Протягом 2023-2024 років Національний банк здійснив широкий спектр заходів для впровадження стратегічної ініціативи "нульова толерантність до програмного забезпечення з Росії та Білорусі на фінансовому ринку", повідомляється в телеграмі.
У ній наголошується: регулятор також проводив моніторинг наданих банками та технологічними операторами платіжних послуг планів заходів щодо мінімізації ризиків інформаційної та кібербезпеки. Зроблено це було, підкреслюється, у зв'язку з використанням ПЗ російських постачальників.
Окрім цього, відбувалася оцінка "адекватності запланованих та реалізованих заходів банків". Також проводився аналіз структури власності та кінцевих бенефіціарів компаній з "метою виявлення можливих зв'язків із країною-агресором".
У зв'язку з цим, наголошується, у зазначений термін банки мають надати НБУ звіт, у якому вказати:
Як повідомляло OBOZ.UA, в Україні було введено заборону на використання програмного забезпечення, розробленого в Росії та інших країнах, які підпали під санкції. Ця заборона також стосується продуктів, створених компаніями, що підпадають під санкційні обмеження, або фірмами, що належать громадянам країн, на які накладено санкції.