Багато людей викидають застарілі пристрої, але це неправильно: в яких електронних гаджетах можна виявити до 22 каратів золота?


Частина ринкових спекулянтів та підприємців накопичила значний капітал, займаючись переобладнанням застарілої електроніки, проте така діяльність може нести ризики.

Багато людей викидають свої старі електронні пристрої, не знаючи, що всередині знаходиться дорогоцінне золото. Портал Daily Galaxy пише, де саме воно зберігається.

Несмотря на наявність служб, що займаються утилізацією електронних відходів, торгівці брухтом дедалі частіше влаштовують полювання на смітниках у пошуках викинутой електроніки, сподіваючись знайти дорогоцінні метали. Це сталося не в останню чергу через рекордне зростання цін на золото, і деякі на перший погляд звичайні предмети можуть ховати в собі до 22 карат.

Роз'єми на материнських платах комп'ютерів і смартфонів позолочені, що робить їх важливими елементами. Проте, через брак обізнаності, багато людей викидають свої телефони через несправності або просто бажаючи оновити модель. Деякі ремонтники телефонів навіть знаходять спосіб заробітку, відновлюючи викинуті пристрої.

"Материнські плати зустрічаються в більшості електронних пристроїв, і 99% сплавів, які ви спостерігаєте в золотистому відтінку, насправді містять золото," — повідомив один із торговців металобрухтом.

Це відкриття стало поштовхом для розвитку сектора переробки електронних відходів, і деякі особи отримують навички цього мистецтва, навчуючись у тих, хто займається закупівлею материнських плат у великих обсягах. Проте, екстракція золота з електронних відходів є складною і може нести певні ризики.

"У мене було багато несправних телефонів. Я витратив близько тижня на те, щоб зняти з них материнські плати. Потім я пошукав в інтернеті способи вилучення золота з цих материнських плат. Їх потрібно вилити в залізний барабан, наповнений кислотою. Усі материнські плати розчиняються, а золото піднімається на поверхню", -- поділився досвідом один із тих, хто переробляє електроніку.

Слід усвідомити, що видобуток золота з техніки не є простим завданням, яке можна виконати на коліні. Для цього необхідні спеціалізовані інструменти та відповідні знання. Крім того, така діяльність вимагає зусиль цілого колективу, а не лише одного виконавця.

Золото присутнє не лише в смартфонах і комп'ютерах, але й у різних електронних гаджетах завдяки своїм відмінним провідниковим характеристикам. Саме тому фахівці радять:

Наявність золота в електронних відходах відкриває економічні перспективи, проте також створює серйозні екологічні виклики. Материнські плати містять компоненти, які можуть негативно впливати на навколишнє середовище при неналежній утилізації, такі як важкі метали, що спричиняють забруднення води та ґрунту, а також бромовані антипірени, які є токсичними речовинами, що можуть накопичуватися в харчовій ланцюзі.

Неправильна утилізація або захоронення цих компонентів може призвести до серйозного забруднення навколишнього середовища. Тому вкрай важливо, щоб електронні відходи переробляли спеціалізовані переробники, які можуть безпечно витягувати цінні матеріали, при цьому правильно утилізуючи шкідливі речовини. Правильна переробка не тільки допомагає витягувати дорогоцінні метали, а й рятує від надлишку пластику, який просто валяється на звалищах, хоча ще може послужити.

Нещодавно вчені створили надміцне золото з несподіваними властивостями. Матеріал виявився набагато пластичнішим за звичайний.

Related posts