В австралійському національному лісі було виявлено одні з найунікальніших яєць у світі, згідно з повідомленнями ЗМІ.


Яйця належать прибережному ему, одному з найрідкісніших птахів у світі.

Під час звичайної перевірки на предмет виявлення зникаючих видів диких тварин, перед стартом лісозаготівельних робіт, працівники Австралійської лісової корпорації зробили вражаюче відкриття - вони знайшли кладку яєць, що належить прибережному ему, одному з найрідкісніших птахів на планеті. Про це інформує IFLScience.

Хоча звичайний ему, який є одним з найвідоміших представників австралійської фауни, має стабільну чисельність, прибережні ему стикаються з іншими викликами. Вважається, що вони мають генетичні відмінності від решти популяції ему в Австралії. Колись ці птахи були широко поширені вздовж північно-східного узбережжя Нового Південного Уельсу (НЮУ) і виконували важливу роль у розповсюдженні фруктів і насіння по цій території, - зазначається у статті.

Проте з 2002 року влада Нового Південного Уельсу визнала, що прибережні ему опинилися під загрозою зникнення, головним чином через хижацтво та аварії з автомобілями. Наразі в природі залишилася лише невелика популяція, яка, як вважається, обмежується лише невеликими ділянками їх колишніх ареалів.

Загалом було виявлено 10 темно-зелених яєць: 9 із них перебували в гнізді, а ще одне було знайдено неподалік.

"За оцінками, на Північному узбережжі залишилося менше 50 прибережних ему, тому виявлення гнізда з яйцями - важливий момент для цієї зникаючої популяції", - сказав старший еколог Лісогосподарської корпорації Кріс Слейд у своїй заяві незабаром після знахідки гнізда.

За його словами, час виявлення є ідеальним у тому сенсі, що зараз можна докласти всіх зусиль, щоб з цих яєць вилупилися пташенята ему.

У бесіді з ABC News Слейд розповів, що з трьох яєць, які залишилися в гнізді, "самець висидів два з них, і тепер двоє пташенят досліджують ліс разом з батьком".

Раніше журналісти SciTechDaily інформували, що дослідники з Массачусетського технологічного інституту та інших навчальних закладів виявили можливу наявність величезної кількості алмазів — до квадрильйона тонн — які можуть бути заховані глибоко в мантії Землі. Однак ці дорогоцінні камені розташовані на глибині понад 160 кілометрів, що значно перевищує те, на яку глибину коли-небудь досягали бурові експедиції.

Related posts