У цей день 1918 року відбулося знакове Буковинське віче - Новини Весь Харків.
3 листопада 1918 року в Чернівцях відбулося історичне Буковинське віче, на якому було ухвалено рішення про приєднання цих земель до Західноукраїнської Народної Республіки та подальшу інтеграцію з "Великою Україною".
Як відомо, восени 1918 року Австро-Угорщина, до складу якої входила Буковина, внаслідок воєнних поразок у Першій світовій війні, наближалася до свого розпаду. Українці західних земель, натхненні прикладом українців східних етнічних земель, що проголосили у листопаді 1917 року Українську Народну Республіку, включилися у боротьбу за свою державність.
18-19 жовтня 1918 року у Львові було проголошено Західно-Українську Народну Республіку, яка охоплювала українські території Східної Галичини, Північної Буковини та частину Закарпаття. У цьому ж місті була заснована Українська Національна Рада, що стала вищим органом влади для всіх західноукраїнських земель, включаючи Буковину. 24 жовтня в Чернівцях утворився Український Крайовий комітет, який став частиною УНРади і отримав повноваження діяти в північній частині регіону. Саме цей комітет прийняв рішення про скликання крайового віча українців Буковини.
3 листопада в Чернівцях відбулися масові збори, в яких взяли участь майже 10 тисяч людей. У зв'язку з великою кількістю учасників, ці багатолюдні зібрання проходили на площах та в кількох громадських приміщеннях міста. В результаті, Віче ухвалило рішення про возз'єднання Північної Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та злиття з "Великою Україною". Крім того, Віче висловило протест проти спроб Румунської національної ради оголосити всю Буковину "румунською землею". Вже 6 листопада влада на території Північної Буковини перейшла до Українського крайового комітету, очолюваного Омеляном Поповичем.
Невдовзі, 22 січня 1919 року, згідно з Актом Злуки, Буковина, що входила до складу Західноукраїнської Народної Республіки, об'єдналася з Українською Народною Республікою. Однак, після поразки України в Польсько-українській війні, території Буковини опинилися під контролем румунських військ. Лише в 1940 році Буковина знову стала частиною українських земель, але, на жаль, це сталося в умовах нових окупацій — спочатку нацистського, а згодом комуністичного режимів.
Джерело: https://t.me/istoriya_ukrainy/9869