У парламенті роз'яснили причини, чому у 2025 році не планується підвищення мінімальної заробітної плати: нестача фінансування.


Підвищення мінімальної заробітної плати на 100 грн коштувало б для бюджету 2025 року 5,3 млрд грн, збільшення соціальних стандартів заморожено через обмежений ресурс.

Цю інформацію озвучила голова бюджетного комітету Роксолана Підласа в розмові з агентством "Інтерфакс-Україна".

За оцінками Міністерства фінансів, якщо в цьому році підвищити мінімальну зарплату на 100 гривень, витрати державного бюджету зростуть на 5,3 мільярда гривень. Інакше кажучи, якщо підняти мінімальну заробітну плату, наприклад, до 9 тисяч гривень, збільшення складе понад 50 мільярдів гривень, - підкреслила вона.

Голова комітету Верховної Ради підкреслила, що потреба у коригуванні соціальних стандартів може виникнути, якщо фактичне зростання ВВП у першій половині наступного року перевищить заплановані показники. "На сьогоднішній день ми очікуємо, що реальний ВВП у 2025 році зросте на 2,7%. Якщо за підсумками першого півріччя ми переглянемо макропрогноз і виявимо, що зростання перевищує 2,7%, то необхідно буде оновити соціальні стандарти", - додала вона.

В цілому Підласа зазначила, що соціальна сфера є єдиною категорією бюджетних витрат, де можливо здійснити ефективну оптимізацію, зокрема завдяки її потенціалу.

Читайте також: Держава зменшує витрати на соціальні програми і вилучає кошти з рахунків пенсіонерів. Що ж насправді відбувається?

Нагадаємо:

У 2024 році мінімальна заробітна плата зросла до 8000 гривень, але в 2025 році вона залишиться на тому ж рівні протягом усього року.

У серпні 2024 року середній дохід співробітників державних установ склав 55,8 тисяч гривень. Від початку року цей показник зріс.

Related posts