В Україні існувало два шляхи для уникнення конфлікту, заявив Кучма.
Конфлікт не був єдиним варіантом для Путіна, проте Україна продемонструвала, що її не можна підкорити за допомогою м'якої сили.
В Україні існували два кардинально різні шляхи для уникнення війни: перший — посилити оборонні можливості до такої міри, щоб стримати Росію від агресії, а другий — capitulювати без боротьби.
Таку думку висловив другий Президент України (1994 -2005 рр.) Леонід Кучма в інтерв'ю інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".
"На жаль, протягом багатьох років наші керівники не вжили перших заходів. Проте, на щастя, у 2022 році їм не вдалося здійснити й другий крок," - зазначив політик.
За словами Леоніда Кучми, атакуючи структури Медведчука в лютому 2021 року, українське керівництво здійснило важливий крок, після якого Путін зрозумів, що "завоювати" Україну за допомогою м’якої сили не вдасться.
"Звісно, війна не єдиний шлях, який розглядав Путін. Йому, безумовно, хотілося б знайти більш прості варіанти для встановлення контролю над нами. Ймовірно, спочатку він робив ставку на 'п'яту колону' та намагався спровокувати внутрішні конфлікти в Україні. Але цей план не спрацював," - зазначає колишній президент.
Однак Леонід Кучма висловлює думку, що запобігти війні можна було б за рахунок більш рішучих дій з боку західних лідерів.
"Якби на початкових етапах виявлення підготовки до російської агресії міжнародна спільнота не намагалася б задовольнити Кремль, а натомість чітко визначила б наслідки покарання (не кажучи вже про можливість введення превентивних санкцій), це могло б стримати Путіна," - зазначив він.
Крім того, Кучма висловлює думку, що конфлікти між владою, військовими та суспільством перешкоджають Україні досягти перемоги у війні. За його словами, на старті конфлікту спостерігалася єдність у внутрішній політиці, де армія, громадськість та уряд виступали єдиним фронтом. Проте тепер обставини суттєво змінилися.