В Україні існувало два шляхи для запобігання війні: Кучма оприлюднив значну заяву (відео)


Леонід Кучма вказав на ключову перешкоду, яка стоїть на шляху до перемоги України, і додав, що після завершення війни Україні слід відновити економічні зв'язки з Росією.

В України було два варіанти уникнути повномасштабної війни! Другий президент України Леонід Кучма вразив гучною заявою. Також він назвав головну перепону, що віддаляє перемогу України. Ба більше, він заявив, що після війни Україна повинна мати економічні контакти з Росією. Всі деталі - в ексклюзиві TSN.UA.

Війна не була єдиним варіантом для Путіна, проте Україна довела, що м'яка сила не дасть бажаних результатів. Про це в бесіді з інформаційним агентством "Інтерфакс-Україна" заявив другий президент України Леонід Кучма. Він зазначив, що Україні були доступні два абсолютно різні шляхи для уникнення конфлікту: або значно зміцнити оборону, щоб зупинити Росію, або ж без опору погодитися на поразку.

"На жаль, протягом багатьох років наші керівники не виконували перший крок. Проте, радує те, що у 2022 році їм вдалося уникнути другого", - підкреслив він.

Леонід Кучма вважає, що атака на організації Медведчука в лютому 2021 року була визначальним кроком для українського уряду, після якого Путін зрозумів, що "м'яка сила" не зможе забезпечити контролю над Україною.

"Безумовно, війна не була єдиним варіантом для Путіна. Очевидно, що він віддав би перевагу менш затратним методам для підкорення нас. Ймовірно, він сподівався на 'п'яту колону', на створення внутрішніх конфліктів в Україні. Але цей план зазнав невдачі", - зазначає другий президент.

Однак Леонід Кучма переконаний, що більш рішучі дії західних лідерів могли б суттєво знизити ймовірність виникнення війни.

"Якби у відповідь на перші помітні сигнали підготовки до російської агресії міжнародні гравці не прагнули б задовольнити Кремль, а натомість чітко визначили наслідки покарання (і навіть запровадили превентивні санкції), це могло б стримати Путіна", - зазначає він.

Окрім цього, Кучма вважає, що суперечності між владою, армією та суспільством заважають наблизити перемогу України у війні. За словами колишнього очільника держави, на початку війни можна було спостерігати єдність у внутрішній політиці, в якій армія, суспільство і влада були так званим "монолітом". Однак нині ситуація змінилася.

"На початку нашу еліту знову захопили захоплюючі перегони власних дрібних інтересів. Після цього почали виникати суперечності між владою, військовими та суспільством. Не йдеться про конфлікти, Боже збав, а про справжні протиріччя. З фронту надходять звинувачення на адресу військово-політичного керівництва з різних причин - від організаційних до оперативно-тактичних і інформаційних", - зазначає він.

За словами Леоніда Кучми, в суспільстві зростає незадоволення вимогами армії щодо активізації мобілізаційних заходів, в той час як влада звинувачує громадян у відсутності належної готовності захищати країну.

"Таких суперечностей багато. Так, не змінилося головне: як і раніше, ми об'єднані ненавистю до ворога. Але в нас стало менше порозуміння між собою. На відміну від панікерів та провокаторів, я не кажу, що це наближає поразку. Але це точно віддаляє перемогу", - додає він.

Говорячи про зовнішню політику, Кучма закликав до "зрозумілої послідовності". Що ж до виборів в Україні він зазначив, що вони є "абсолютно необхідні, якщо війна закінчиться", та "абсолютно неможливі", коли вона триває. До слова, Кучма переконаний, що передбачити результат повоєнних виборів в Україні наразі неможливо, проте шанси нинішнього президента Володимира Зеленського бути повторно переобраним очільником держави високі.

"Вибори після війни можуть принести чимало сюрпризів. Хоча шанси Зеленського на повторне обрання на пост президента виглядають досить оптимістично, ймовірність, що більшість депутатів зможе зберегти свої місця, оцінюється скоріше песимістично," - підкреслив Кучма.

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що після завершення війни економічні відносини з Росією стануть не тільки можливими, але й життєво важливими для отримання компенсацій.

"Не можу уявити інших зв'язків, принаймні в перші роки після війни. Як складуться події в майбутньому? Це залишається для мене загадкою. Політичні відносини, як правило, формуються під впливом історичних подій та ідеологічних течій, тоді як економічні – географічними та геологічними чинниками. Незалежно від обставин, Росія залишиться поряд з нами в географічному сенсі. Крім того, в надрах Росії, як я часто згадую, присутня вся таблиця Менделєєва. Таким чином, географічні та геологічні фактори підказують нам, що не варто повністю відмовлятися від можливостей економічної співпраці з Росією. Проте ми ніколи не забудемо нашу історію, особливо останні події. Я не вірю, що ідеологія Росії зміниться, якщо сама країна не зазнає кардинальних змін", - зазначає він.

Як зазначив Кучма, після завершення Другої світової війни Німеччина пройшла через процес денацифікації, що дозволило її громадянам усвідомити масштаби скоєних ними злочинів. Завдяки цьому сьогодні Німеччина знову стала великою європейською державою, відзначаючи високу культуру та гуманістичні цінності. У свою чергу, Росії необхідно пройти етап деімперіалізації. Як стверджує другий президент, без агресивної імперської ментальності Росія залишиться лише величезною територією, населення якої легко піддається маніпуляціям через імперську агресію.

Світ може спробувати переконати ядерну державу відмовитися від агресивних дій щодо своїх сусідів, але він не в змозі змінити її імперську психологію, якщо сама країна цього не бажає. І поки цього не станеться, Росія залишиться великою державою з населенням, яке охоче піддалося спокусі імперської агресії, відчуло смак насильства і, здається, отримало від цього задоволення. Чи можливо уявити економічну співпрацю з країною, яка вже намагалася вас знищити і може знову вчинити таке? Я – ні, - зазначив Кучма.

Нещодавно Володимир Зеленський повідомив, що готовий розглядати варіанти для завершення війни. В Офісі президента назвали умови. Ба більше, Зеленський уточнив, які дії Росії стануть кроком до мирних переговорів. Він вважає, що припинення Росією ударів по українських енергетичних об'єктах і вантажних кораблях може відкрити шлях до переговорів про припинення війни. Про це йдеться на сторінках Financial Times.

Зеленський зазначив, що у разі досягнення угоди між Москвою та Києвом про зупинку атак на енергетичні об'єкти обох країн, це могло б стати важливим кроком на шляху до зниження напруженості у конфлікті.

Ба більше, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що Україна вже готова узгодити мирні рамки під час другого саміту миру. За його словами, керівництво України хоче побудувати мир не тільки для України, а й для всієї міжнародної спільноти. Тому Єрмак також закликав союзників України не зупинятися на досягнутому.

Нагадаємо, що президент України нещодавно представив новий план перемоги України. Першим пунктом цього плану залишається запрошення країни до НАТО. Також слід розгорнути в країні засоби неядерного звільнення і перенести війну на території Росії, щоб послабити її режим. Цей підхід був озвучений президентом Володимиром Зеленським на позачерговому засіданні Верховної Ради України. План складається з п'яти пунктів і трьох таємних додатків. За словами Зеленського, якщо план підтримають, ми можемо завершити війну не пізніше наступного - 2025-го року.

Згідно з висловлюваннями Зеленського, перші чотири етапи плану слід втілити в життя в умовах війни, тоді як п'ятий етап передбачає дії в післявоєнний період.

комплексного неядерного стратегічного механізму стримування, здатного забезпечити належний захист держави від усіх можливих військових загроз з боку Російської Федерації.

Крім того, Україна запрошує своїх стратегічних партнерів до укладення спеціальної угоди, що передбачає спільний захист критичних ресурсів, інвестиції та ефективне використання економічного потенціалу країни. Цей аспект угоди містить конфіденційний додаток, доступний лише для обраних партнерів.

Пункт п'ятий розрахований на післявоєнний час. За словами президента, після цієї війни Україна матиме один із найбільш досвідчених та великих військових контингентів. Цей досвід має бути використаний для зміцнення оборони Альянсу та гарантування безпеки у Європі.

Україна рішуче налаштована на реалізацію "плану перемоги", який, як бачимо, включає не тільки заходи безпеки, а й кроки для забезпечення миру в інших країнах і збереження стабільності в міжнародних відносинах.

Related posts